Springsteen smygstartar i Asbury Park

Publicerad 2007-09-21 09:19

  • Skriv ut
  • Öka textstorlekMinska textstorlek
  • Rätta artikeln

Bruce Springsteen och han E Street Band ger sig snart ut på en omfattande världsturné. Men innan dess kan de inbitna fansen få sig en smygtitt på konserterna, skriver nyhetsbyrån AP.

På måndag och tisdag spelar The Boss två välgörenhetskonserter i Asbury Park i New Jersey, USA. Biljetterna kostar motsvarande 800 kronor och överskottet går till en ännu inte offentliggjord organisation.

Tipsa via e-post
(Vad ar Twingly?)

Visar 1-10 (av totalt 1).

Mer från förstasidan

Foto: Yaser al-Zayyat / AFP al-Assadkritiker utanför Syriens ambassad i Kuwait.

Arabiskt krismöte efter massaker

”Brutalt brott”, enligt Arabförbundet. Uppgifterna om nära 100 dödsoffer i en massaker i syriska Houma, bland dem ett stort antal barn, chockar världen.

Eftersökt nazist avled vid 90

Klaas Carel Faber. Den nederländska tidigare SS-officeren dömdes redan 1947 för mord på judar men levde i frihet i Tyskland. 5 2 tweets 3 rekommendationer

Foto: Björn Larsson Rosvall / Scanpix

Vem vinner Elitloppet?

DN:s trevexpert Leif Berg har svaret: Christophe Martens bakom Commander Crowe låter sig inte utmanövreras.

Foto: Nicklas Thegerström Ranya Soliman och Ebrahim Aljabare är positiva till förslaget.

Sänkt stöd om man inte flyttar till jobb

Regeringen vill skärpa kraven. "Viktigt att vi är tydliga med att man har ett eget ansvar att tacka ja till erbjudet jobb", säger integrationsministern. 43 15 tweets 28 rekommendationer

Foto: Fredrik Persson

Njut av en förlängd växtsäsong i huset

Ett prunkande växthus är en dröm för många. Ett lustfyllt krypin för rekreation eller umgänge över en fika. Det här behövs för ett lyckat växthus.