Sukkur.
Benazir Bhutto var på väg till sin hemby i södra Pakistan på lördagen, bara några dagar efter attentatet mot henne som krävde 139 liv.
Den pakistanska före detta premiärministern togs emot av tusentals jublande aktivister från sitt parti PPP. De bar partiets svart-grön-röda färger och tampades med polis för att ta sig in i terminalbyggnaden då den tidigare premiärministerns plan landade i Sukkur.
Det var första gången sedan hemkomsten som Bhutto lämnade sitt hem i hamnstaden Karachi.
- Vi har en modig ledare. Om inte hon är rädd så är vi det inte heller! sade en av anhängarna från PPP (Pakistans folkparti).
Upp i träd
Några klättrade upp i träd för att få utsikt över flygplatsen.
Hundratals poliser och soldater var utstationerade på flygplatsen.
En eller två självmordsbombare sprängde sig då hennes bilfölje körde genom Karachi genom hundratusentals anhängare när hon kom hem efter åtta år i landsflykt.
Från Sukkur skulle hon åka landvägen till byn Garhi Khuda Baksh för att besöka sin fars grav. Där fanns redan på morgonen en stor skara aktivister beväpnade med automatvapen.
Fadern Zulfikar Ali Bhutto var premiärminister i Pakistan men störtades av militären 1979 och hängdes senare efter en rättegång som ansågs politiskt motiverad.
Porträtt
Porträtt av honom och dottern kantade vägen i jordbruksregionen Larkana, där bönderna var sysselsatta med risskörden.
Regeringen skyller attacken i Karachi på islamister från gränsområdet vid Afghanistan, där al-Qaida och talibanerna funnit ett fäste.
Bhutto misstänker att politiska allierade till president Pervez Musharraf också smider planer mot henne. Men hon säger att hon inte funnit anledning att tro att presidenten själv är inblandad.
Musharraf gav Bhutto åtalseftergift för anklagelser om korruption för att hon skulle kunna återvända hem. De har diskuterat möjligheten av en maktdelning eftersom presidenten har utsatts för hård kritik för rättsövergrepp och för att ha verkat som överbefälhavare samtidigt som han är statschef.