Hattori Sushi Devil

Kök Asiatiskt , Japanskt , Sushi , Övrigt , Crossover
Prisklass Mellan
Måltid Lunch , Middag
Hemsida www.hattorisushi.com
Serverar Nytänkande innovativ sushi med oväntat lyckade smak-
Ägare Homayoon Mobaraki, Peter Forsberg och Kambiz Khademi.
Kökschef Peter Forsberg
Öppettider Mån–fre 11–21, lör–sön 13–21
Skriv ett omdöme
Krogkommissionen 15 feb 2007

Betyg 4

Den lilla källarlokalen har allt för få platsers samt en trivselfaktor och decibelvärden som en offentlig toalett. Det är tur att maten är så bra, kökschefen kommer närmast från Yasuragi Hasseludden. Över-snittet-kompetent, innovativ sushi med oväntat lyckade smakkombinationer finns i flera storlekar. Utbudet kan dessutom avnjutas med fyra sojavarianter. Så här njutbar sushi är värd riktiga bord, stolar och en dryckeslista värd namnet. 15/2 2007.

Om Krogkommissionen
DN:s krogkommission, KK, testar alltid anonymt. Minst fyra personer besöker varje utvald restaurang och prövar minst tre rätter var. Krogkommissionens tester görs tidigast en månad efter att en ny restaurang öppnat. Mat, prisvärdhet, dryckeslista, miljö och bemötande vägs in i det samlade betyget på en skala från 0 till 5.
Tipsa via e-post

0 . Per sida:

Kommentarerna ska hålla respektfull ton. Vi förbehåller oss rätten att ta bort inlägg med exempelvis rasistiskt och sexistiskt innehåll (läs vårt regelverk för artikelkommentarer). Vänligen håll dig till ämnet och skriv inte längre än 500 tecken.

(Vad ar Twingly?)

Visar 1-10 (av totalt 1).

Rådmansgatan

Hiss till Sveavägen
08 - 22 44 00
Tegnérg. 43
  • Skriv ut
  • Öka textstorlekMinska textstorlek
  • Rätta artikeln