Gillar du B-finaler, bronsmatcher, uppsamlingsheat och andra tävlingar som går ut på att få fram en lucky loser?
Då är Uefacupen något för dig.
För mig är den ett surrogat som inte räcker för hjärtklappning.
När kvällen är slut kommer 40 lag att vara klara för Uefacupens gruppspel. I Champions League finns 32.
72 lag.
Att ett av 72 lag är svenskt räcker inte för att gå i spinn, det påminner bara om hur illa det var innan Elfsborg och Helsingborg tog sig in i Uefacupens gruppspel förra året.
Helsingborg var bra där, så bra att jag tippade laget som segrare i årets allsvenska.
Men nytt år var ny trupp och nya förutsättningar och det är först nu Helsingborg känns lika vasst igen.
"Jag har inte kommit över mina framgångar", sade slalomåkaren Ylva Nowén i sin klassiker.
Det osäkra med Kalmar är hur laget ska komma över sina inför nästa säsong.
Att Viktor Elm försvinner är klart men hur många tar han med sig? Att det finns mer lovande material i klubbens yngre lag är också klart men hur stor blir Nanne Bergstrands vårrenovering?
När årets allsvenska är slut kommer Kalmar att vara ensamt om fem raka topp-fem-placeringar men det är först nu Kalmar riskerar att bli Halmstad. En förening som får fram bra, nya spelare men dit många kommer och rycker och sliter i spelarna tidigt och får dem utomlands - för tidigt.
Tar Kalmar klivet in i Uefacupens gruppspel och får behålla nyckelspelarna har de fått in ännu mer ovärderliga läropengar till nästa år.
De har fått träna mer på att ha lagom (inte för stor, överdriven) respekt för internationella motståndare. Fått större vana vid ett tufft spelschema. Och insikten att var de än är, hur de än rest, vilka som än finns på andra sidan planen eller på läktaren ska de bara göra en sak.
Vara sig själva.
Spela det spel de kan.
Djurgården försökte med det under sin storhetstid men lagets spel var inte gjort för den internationella marknaden, den spelförande 4-3-3-modellen höll inte utomlands.
När Kalmar nu försöker, steget under, är det första gången på länge ett svenskt klubblag på utlandsäventyr påminner om Sverige under Lagerbäck (ja, fram till höstens 3-5-2-cirkus, alltså).
Kalmar spelar inte som Sverige men:
• Alla spelare vet exakt vad de själva ska göra.
• Alla spelare vet det mesta om vad de andra ska göra också.
• Bygget började bakifrån och ger en trygghet att falla tillbaka på.
• De snabba omställningarnas höga visa funkar alltid på Europas listor.
Det är några av likheterna mellan Kalmar och Sverige.
Skillnaderna mellan snabba omställningar och kontringar? Det pågår ett sjuveckorsseminarium om det på Bosön. Det har läckt ut så lite därifrån att jag får ta min egen version.
En kontring uppstår lite hipp som happ och färre spelare är inblandade. Tänk en snabb stickare på Johnny Bråttom så förstår ni.
En snabb omställning är mer förberedd och har fler inblandade. När laget får bollen ställer (i bästa fall) alla om i kropp och huvud och ska bara framåt, oavsett om det handlar om backar eller forwards. Försvar blir anfall per automatik och i sina tydligaste stunder kan det se ut som Hammarby-Kalmar på Söderstadion den 14 september.
En del tror att ett lag är mest sårbart när det gjort mål.
Andra vet att sårbarheten är störst när en målchans just missats.
I den där matchen fanns ett tillfälle när Hammarby hade ett anfall och avslut mot målet mot Nynäsvägen. Bara några få sekunder och passningar senare hade Kalmar ett bra läge vid andra målet. Det imponerande var att det blixtrande som hände mellan målchanserna såg så tveklöst och naturligt ut för kuggarna i den röda maskinen.
Självklart visste Hammarby att Kalmar försöker hugga så där, men det är väldigt svårt att stå emot. Och vet man att det är livsfarligt att lämna luckor bakåt sätter sig också en tvekan i stötarna framåt.
Några dagar senare, efter första Uefacupmötet, sade Viktor Elm att Feyenoord kändes som Hammarby. "De rullade och
rullade och kom egentligen ingen vart."
Han glömde en viktig sak.
Kalmar var som Kalmar.
Jag tror att Kalmar skulle ha haft en lysande chans att spela sig in i Champions Leagues gruppspel i år. Nästa år? Ingen aning.