Logga in på Dagens Nyheter

Här kan du som DN-kund logga in för obegränsad läsning av DN.se och e-DN.

Med ett gratiskonto kan du följa skribenter och ämnen samt spara artiklar.

Sport

OS-programmet dag för dag

St. Pauls-katedralen och de olympiska ringarna.
St. Pauls-katedralen och de olympiska ringarna. Foto: Charlie Riedel / AP
Här är hela programmet för OS i London.

Onsdag den 25 juli

17.00 Fotboll, damer, grupp E: Storbritannien–Nya Zeeland (Cardiff)
18.00 Fotboll, damer, grupp G: USA–Frankrike (Glasgow)
18.00 Fotboll, damer, grupp F: Japan–Kanada (Coventry)
19.45 Fotboll, damer, grupp E: Kamerun–Brasilien (Cardiff)
20.45 Fotboll, damer, grupp G: Colombia–Nordkorea (Glasgow)
20.45 Fotboll, damer, grupp F: Sverige–Sydafrika (Coventry).

Torsdag den 26 juli

13.00 Fotboll, herrar, grupp G: Honduras–Marocko (Glasgow)
15.30 Fotboll, herrar, grupp B: Mexiko–Sydkorea (Newcastle)
15.45 Fotboll, herrar, grupp D: Spanien–Japan (Glasgow)
18.00 Fotboll, herrar, grupp A: Förenade arabemiraten–Uruguay (Manchester)
18.15 Fotboll, herrar, grupp B: Gabon–Schweiz (Newcastle)
20.45 Fotboll, herrar, grupp C: Brasilien–Egypten (Cardiff)
20.45 Fotboll, herrar, grupp C: Vitryssland–Nya Zeeland (Coventry)
21.00 Fotboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Senegal (Manchester)

Fredag den 27 juli

10.00 Bågskytte, herrar, individuellt och lag, rankingomg.
14.00 Bågskytte, damer, individuellt och lag, rankingomg.
22.00 Invigning.

Lördag 28 juli

09.15 Skytte, damer, luftgevär, 10 m, kval
09.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
09.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, mixed, gruppspel
10.00 Basket, damer, Grupp A: Kina–Tjeckien
10.00 Bordtennis, damer, singel, första omg
10.00 Bågskytte, herrar, åttondelsfinal
10.00 Beachvolley, herrar, första omg
10.00 Beachvolley, damer, första omg
10.30 Judo, herrar, 60 kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 60 kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 60 kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 60 kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 48 kg, första omg
10.30 Judo, damer, 48 kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 48 kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 48 kg, kvartsfinal
10.30 Rodd, damer. tvåa utan styrman, heat
10.30 Handboll, damer, Grupp A: Ryssland–Angola
10.30 Volleyboll, damer, Grupp A: Algeriet–Japan
10.45 Bordtennis, herrar, singel, första omg
10.50 Rodd, damer, fyrsculler, heat
11.00 Simning, herrar, 400 m medley, försöksheat
11.00 Ridsport, öppen klass, fälttävl, dressyr
11.00 Cykel, herrar, linjelopp
11.10 Rodd, herrar, åtta, heat
11.30 Rodd, herrar, dubbelsculler, heat
11.30 Fäktning, damer, florett, första omg
11.31 Simning, damer, 100 m fjäril, försöksheat
11.58 Simning, herrar, 400 m fritt, försöksheat
12.00 Skytte, damer, luftgevär, 10 m, final
12.00 Gymnastik, herrar, individuellt och lag, kval
12.00 Rodd, herrar, fyra utan styrman, lättvikt, heat
12.15 Handboll, damer, Grupp B: Spanien–Sydkorea
12.15 Basket, damer, Grupp B: Kanada–Ryssland
12.15 Bordtennis, damer, singel, första omg
12.30 Rodd, herrar, fyrsculler, heat
12.30 Volleyboll, damer, grupp B: Kina–Serbien
12.30 Tennis, herrar, singel, första omg
12.30 Tennis, damer, singel, första omg
12.30 Tennis, herrar, dubbel, första omg
12.30 Tennis, damer, dubbel, första omg
12.50 Fäktning, damer, florett, andra omg
12.51 Simning, damer, 400 m medley, försöksheat
13.00 Rodd, herrar, tvåa ytan styrman, heat
13 00 Fotboll, damer, grupp F: Japan–Sverige (Coventry)
13.00 Skytte, herrar, luftpistol, 10 m, kval
13.15 Simning, herrar, 100 m bröst, försöksheat
13.30 Rodd, herrar, singelsculler, heat
13.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
13.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, mixed, gruppspel
13.42 Simning, damer, 4x100 m fritt, försöksheat
14.20 Rodd, damer, singelsculler, heat
14.30 Boxning, herrar, 56 kg, första omg
15.00 Judo, herrar, 60 kg, återkval
15.00 Judo, damer, 48 kg, återkval
15.10 Fäktning, damer, dlorett, tredje omg
15.30 Judo, herrar, 60 kg, semifinal
15.30 Judo, damer, 48 kg, semifinal
15.30 Basket, damer, Grupp A: Turkiet–Angola
15.30 Beachvolley, herrar, gruppspel
15.30 Beachvolley, damer, gruppspel
15.30 Fotboll, damer, grupp E: Nya Zeeland–Brasilien (Cardiff)
15.30 Bordtennis, damer, singel, första omg
15.30 Handboll, damer, grupp A: Kroatien–Brasilien
15.45 Fotboll, damer, grupp F: Kanada–Sydafrika (Coventry)
15.45 Volleyboll, damer, grupp A– Storbritannien–Ryssland
16.00 Judo, herrar, 60 kg, bronsmatch
16.00 Judo, damer, 48 kg, bronsmatch
16.00 Bågskytte, herrar, lagtävl, kvartsfinal
16.00 Boxning, herrar, 75 kg, första omg
16.20 Fäktning, damer, florett, kvartsfinal
16.30 Skytte, herrar, luftpistol, 10 m, final
16.30 Gymnastik, herrar, kval
16.30 Tyngdlyftning, damer, 48 kg, grupp A
17.00 Judo, damer, 48 kg, final
17.00 Bordtennis, herrar, singel, första omg
17.10 Judo, herrar, 60 kg, final
17.15 Handboll, damer, grupp B: Danmark–Sverige
17.45 Volleyboll, damer, grupp A: Italien–Dominikanska republiken
17.40 Bågskytte, herrar, lagtävl, semifinal
17.45 Basket, damer, grupp A: USA–Kroatien
18.00 Fotboll, damer, grupp G: USA–Colombia (Glasgow)
18.15 Fotboll, damer, grupp E: Storbritannien–Kamerun (Cardiff)
18.33 Bågskytte, herrar, lagtävl, bronsmatch
19.00 Fäktning, damer, florett, semifinal
19.01 Bågskytte, herrar, lagtävl, final
19.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
19.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
19.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
19.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
19.30 Badminton, mixed, gruppspel
20.00 Bordtennis, herrar, singel, första omg
20.10 Fäktning, damer, florett, bronsmatch
20.30 Simning, herrar, 400 m medley, final
20.30 Handboll, damer, Grupp A: Montenegro–Storbritannien
20.40 Simning, damer, 100 m fjäril, semifinal
20.40 Fäktning, damer, florett, final
20.45 Fotboll, damer, Grupp G: Frankrike–Nordkorea (Glasgow)
20.49 Simning, herrar, 400 m fritt, final
21.00 Basket, damer, Grupp B: Brasilien–Frankrike
21.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
21.00 Beachvolley, damer, gruppspel
21.00 Gymnastik, herrar, kval
21.00 Volleyboll, damer, grupp B: USA–Sydkorea
21.09 Simning, damer, 400 m medley, final
21.30 Simning, herrar, 100 m bröst, semifinal
21.30 Boxning, herrar, 56 kg, första omg
21.30 Bordtennis, damer, singel, första omg
21.50 Simning, damer, 4x100 m fritt, final
22.15 Handboll, damer, grupp B: Norge–Frankrike
23.00 Volleyboll, damer, grupp B: Brasilien–Turkiet
23.00 Boxning, herrar, 75 kg, första omg
23.15 Basket, damer, grupp B: Australien–Storbritannien

Söndag 29 juli

09.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
09.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, mixed, gruppspel
09.30 Landhockey, damer, gruppspel: Nya Zeeland–Australien
10.00 Bågskytte, damer, lagtävl, första omg
10.00 Basket, herrar, grupp A: Nigeria–Tunisien
10.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
10.00 Beachvolley, damer, gruppspel
10.00 Skytte, damer, luftpistol, 10 m, kval
10.00 Bordtennis, damer, singel, andra omg
10.00 Skytte, damer, skeet, kval
10.30 Gymnastik, damer, kval
10.30 Judo, herrar, 66 kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 66 kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 66 kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 66 kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 52 kg, första omg
10.30 Judo, damer, 52 kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 52 kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 52 kg, kvartsfinal
10.30 Rodd, herrar, dubbelsculler, återkval
10.40 Rodd, herrar, fyra utan styrman, lättvikt, återkval
10.50 Rodd, herrar, singelsculler, återkval
10.30 Volleyboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Bulgarien
10.30 Handboll, herrar, grupp A: Island–Argentina
11.00 Simning, damer, 100 m rygg, försöksheat
11.00 Tyngdlyftning, herrar, 56 kg, grupp B
11.00 Vattenpolo, herrar, grupp A: Grekland–Kroatien
11.00 Ridsport, öppen klass, fälttävl, dressyr
11.10 Rodd, damer, singelsculler, återkval
11.20 Rodd, damer, dubbelsculler, lättvikt, återkval
11.24 Simning, herrar, 200 m fritt, försöksheat
11.30 Fäktning, herrar, sabel, första omg
11.45 Landhockey, damer, gruppspel: Nederländerna–Belgien
11.50 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, återkval
12.00 Bordtennis, herrar, singel, andra omg
12.13 Simning, damer, 100 m bröst, försöksheat
12.15 Basket, herrar, grupp B: Brasilien–Australien
12.15 Handboll, herrar, grupp B: Kroatien–Sydkorea
12.15 Gymnastik, damer, kval
12.20 Vattenpolo, herrar, grupp A: Kazakstan–Spanien
12.30 Rodd, damer, åtta, heat
12.30 Fäktning, herrar, sabel, andra omg
12.30 Volleyboll, herrar, grupp B: Ryssland–Tyskland
12.30 Tennis, herrar, singel, första omg
12.30 Tennis, damer, singel, första omg
12.30 Tennis, herrar, dubbel, första omg
12.30 Tennis, damer, dubbel, första omg
12.38 Simning, herrar, 100 m rygg, försöksheat
12.45 Skytte, damer, luftpistol, 10 m, final
13.00 Cykel, damer, linjelopp
13.00 Fotboll, herrar, grupp C: Egypten–Nya Zeeland (Manchester)
13.00 Segling, herrar, finnjolle, första dagen
13.00 Segling, herrar, starbåt, första dagen
13.00 Segling, damer, elliott, första dagen
13.10 Simning, damer, 400 m fritt, försöksheat
13.30 Tyngdlyftning, damer, 53 kg, grupp B
13.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
13.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, mixed, gruppspel
13.41 Simning, herrar, 4x100 m fritt, försöksheat
14.10 Fäktning, herrar, sabel, tredje omg
14.30 Kanotslalom, herrar, C1, kval
14.30 Boxning, herrar, 60 kg, första omg
14.30 Bordtennis, herrar, singel, andra omg
14.45 Landhockey, damer, gruppspel Kina–Sydkorea
15.00 Skytte, damer, skeet, final
15.00 Judo, herrar, 66 kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 66 kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 66 kg, bronsmatch
15.00 Judo, herrar, 66 kg, final
15.00 Judo, damer, 52 kg, återkval
15.00 Judo, damer, 52 kg, semifinal
15.00 Judo, damer, 52 kg, bronsmatch
15.00 Judo, damer, 52 kg, final
15.10 Fäktning, herrar, sabel, kvartsfinal
15.10 Vattenpolo, herrar, grupp A: Italien–Australien
15.24 Kanotslalom. herrar, K1, kval
15.30 Fotboll, herrar, grupp B: Mexiko–Gabon (Coventry)
15.30 Basket, herrar, grupp A: USA–Frankrike
15.30 Beachvolley, herrar, gruppspel
15.30 Beachvolley, damer, gruppspel
15.30 Handboll, herrar, grupp A: Sverige–Tunisien
15.45 Gymnastik, damer, kval
15.45 Volleyboll, herrar, grupp A: Australien–Argentina
16.00 Bågskytte, damer, lagtävl, kvartsfinal
16.00 Simhopp, damer, 3 m, synkro, final
16.00 Boxning, herrar, 69 kg, första omg
16.00 Fotboll, herrar, grupp C: Brasilien–Vitryssland (Manchester)
16.30 Vattenpolo, herrar, grupp B: Ungern–Serbien
16.30 Tyngdlyftning, damer, 53 kg, grupp A
17.00 Landhockey, damer, gruppspel: Argentina–Sydafrika
17.15 Handboll, herrar, grupp B: Spanien–Serbien
17.30 Gymnastik, damer, kval
17.40 Bågskytte, damer, lagtävl, semifinal
17.45 Volleyboll, herrar, grupp A: USA–Serbien
17.45 Basket, herrar, grupp B: Spanien–Kina
18.00 Fotboll, herrar, grupp D: Japan–Marocko (Newcastle)
18.00 Fotboll, herrar, grupp A: Senegal–Uruguay (Wembley)
18.15 Fotboll, herrar, grupp D: Sydkorea–Schweiz (Coventry)
18.33 Bågskytte, damer, lagtävl, bronsmatch
19.00 Fäktning, herrar, sabel, semifinal
19.00 Bordtennis, damer, singel, tredje omg
19.01 Bågskytte, damer, lagtävl, final
19.20 Vattenpolo, herrar, grupp B: Rumänien–Storbritannien
19.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
19.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
19.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
19.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
19.30 Badminton, mixed, gruppspel
19.50 Fäktning, herrar, sabel, bronsmatch
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 56 kg, grupp A
20.00 Landhockey, damer, gruppspel: Storbritannien–Japan
20.10 Fäktning, herrar, sabel, final
20.30 Simning, damer, 100 m fjäril, final
20.30 Handboll, herrar, grupp A: Frankrike–Storbritannien
20.36 Simning, herrar, 200 m fritt, semifinal
20.40 Vattenpolo, herrar, grupp B: Montenegro–USA
20.45 Fotboll, herrar, grupp D: Spanien–Honduras (Newcastle)
20.45 Fotboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Förenade arabemiraten (Wembley)
20.47 Simning, damer, 100 m bröst, semifinal
21.00 Gymnastik, damer, Kval
21.00 Volleyboll, herrar, grupp A: Italien–Polen
21.00 Basket, herrar, grupp B: Ryssland–Storbritannien
21.00 Beachvolley, damer, gruppspel
21.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
21.07 Simning, herrar, 100 m bröst, final
21.13 Simning, damer, 400 m fritt, final
21.24 Simning, herrar, 100 m rygg, semifinal
21.30 Boxning, herrar, 60 kg, första omg
21.45 Simning, damer, 100 m rygg, semifinal
21.55 Simning, herrar, 4x100 m fritt, final
22.15 Landhockey, damer, gruppspel: Tyskland–USA
22.15 Handboll, herrar, grupp B: Ungern–Danmark
23.00 Volleyboll, herrar, Brasilien–Tunisien
23.00 Boxning, herrar, 69 kg, första omg
23.15 Basket, herrar, grupp A: Argentina–Litauen

Måndag 30 juli

09.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
09.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, mixed, gruppspel
09.30 Landhockey, herrar, gruppspel: Sydkorea–Nya Zeeland
10.00 Bågskytte, herrar, första omg
10.00 Basket, damer, grupp A: Kroatien–Kina
10.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
10.00 Beachvolley, damer, gruppspel
10.00 Skytte, herrar, luftgevär, 10 m, kval
10.00 Skytte, herrar, skeet, kval, första dagen
10.26 Bågskytte, damer, första omg
10.30 Judo, herrar, 73 kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 73 kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 73 kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 73 kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 57 kg, första omg
10.30 Judo, damer, 57 kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 57 kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 57 kg, kvartsfinal
10.30 Rodd, damer, tvåa utan styrman, återkval
10.30 Volleyboll, damer, grupp B: Kina–Turkiet
10.30 Handboll, damer, grupp A: Angola–Kroatien
10.40 Rodd, damer, fyrsculler, återkval
10.50 Rodd, herrar, åtta, återkval
10.52 Bågskytte, herrar, andra omg
11.00 Rodd, herrar, fyrsculler, återkval
11.00 Simning, damer, 200 m fritt, försöksheat
11.00 Bordtennis, herrar, singel, tredje omg
11.00 Tyngdlyftning, herrar, 62 kg, grupp B
11.05 Bågskytte, damer, andra omg
11.10 Rodd, herrar, tvåa utan styrman, återkval
11.20 Rodd, damer, dubbelsculler, heat
11.30 Fäktning, damer, värja, första omg
11.38 Simning, herrar, 200 m fjäril, försöksheat
11.40 Rodd, herrar, fyra utan styrman, heat
11.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Australien–Sydafrika
12.06 Simning, damer, 200 m medley, försöksheat
12.15 Handboll, damer, grupp B: Sydkorea–Danmark
12.15 Basket, damer, grupp A: Tjeckien–Turkiet
12.30 Volleyboll, damer, grupp B: Serbien–Sydkorea
12.30 Tennis, herrar, singel, andra omg
12.30 Tennis, damer, singel, andra omg
12.30 Tennis, herrar, dubbel, andra omg
12.30 Tennis, damer, dubbel, andra omg
12.50 Fäktning, damer, värja, andra omg
13.00 Segling, herrar, 49er, första dagen
13.00 Segling, herrar, finnjolle, andra dagen
13.00 Segling, herrar, laser, första dagen
13.00 Segling, herrar, starbåt, andra dagen
13.00 Segling, damer, elliott, andra dagen
13.00 Segling, damer, laser radial, första dagen
13.00 Tennis, herrar, singel, andra omg
13.00 Tennis, damer, singel, andra omg
13.00 Tennis, herrar, dubbel, andra omg
13.00 Tennis, damer, dubbel, andra omg
13.15 Skytte, herrar, luftgevär, 10 m, final
13.30 Tyngdlyftning, damer, 58 kg, grupp B
13.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
13.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, mixed, gruppspel
13.30 Ridsport, öppen klass, individuellt och lag, fälttävlan, uthållighetsprov
14.30 Kanotslalom, herrar, C2, kval
, 52 kg, första omg    
14.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Spanien–Pakistan
15.00 Judo, herrar, 73 kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 73 kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 73 kg, bronsmatch
15.00 Judo, herrar, 57 kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 57 kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 57 kg, bronsmatch
15.10 Fäktning, damer, värja, tredje omg
15.10 Vattenpolo, damer, grupp A: Spanien–Kina
15.12 Kanotslalom, herrar, K1, kval
15.30 Basket, damer, Grupp B: Frankrike–Australien
15.30 Beachvolley, herrar, gruppspel
15.30 Beachvolley, damer, gruppspel
15.30 Handboll, damer, grupp A: Storbritannien–Ryssland
15.45 Boxning, herrar, 81 kg, första omg
15.45 Volleyboll, damer, grupp A: Dominikanska republiken–Ryssland
16.00 Bågskytte, herrar, första omg
16.00 Simhopp, herrar, synkro, höga hopp, final
16.26 Bågskytte, damer, första omg
16.30 Vattenpolo, damer, grupp B: Italien–Australien
16.30 Bordtennis, damer, singel, fjärde omg
16.30 Fäktning, damer, värja, kvartsfinal
16.30 Tyngdlyftning, damer, 58 kg, grupp A
17.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Nederländerna–Indien
16.52 Bågskytte, herrar, andra omg
17.00 Judo, herrar, 57 kg, final
17.05 Bågskytte, damer, andra omg
17.10 Judo, herrar, 73 kg, final
17.15 Handboll, damer, grupp B: Frankrike–Spanien
17.30 Gymnastik, herrar, lagtävl, final
17.45 Volleyboll, damer, grupp B: USA–Brasilien
17.45 Basket, damer, grupp B: Ryssland–Brasilien
19.00 Fäktning, damer, värja, semifinal
19.20 Vattenpolo, damer, grupp B: Storbritannien–Ryssland
19.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
19.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
19.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
19.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
19.30 Badminton, mixed, gruppspel
20.00 Bordtennis, herrar, singel, fjärde omg
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 62 kg, grupp A
20.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Storbritannien–Argentina
20.10 Fäktning, damer, värja, bronsmatch
20.30 Simning, damer, 200 m fritt, semifinal
20.30 Handboll, damer, grupp A: Brasilien–Montenegro
20.40 Fäktning, damer, värja, final
20.40 Vattenpolo, damer, grupp A: Ungern–USA
20.43 Simning, herrar, 200 m fritt, final
20.50 Simning, damer, 100 m rygg, final
20.58 Simning, herrar, 100 m rygg, final
21.00 Basket, damer, grupp B: Storbritannien–Kanada
21.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
21.00 Beachvolley, damer, gruppspel
21.00 Volleyboll, damer, grupp A: Italien–Japan
21.15 Simning, damer, 100 m bröst, final
21.30 Boxning, herrar, 52 kg, första omg
21.31 Simning, herrar, 200 m fjäril, semifinal
21.53 Simning, damer, 200 m medley, semifinal
22.15 Landhockey, herrar, gruppspel: Tyskland–Belgien
22.15 Handboll, damer, grupp B: Sverige–Norge
22.45 Boxning, herrar, 81 kg, första omg
23.00 Volleyboll, damer, grupp A: Storbritannien–Algeriet
23.15 Basket, damer, grupp A: Angola–USA

Tisdag 31 juli

09.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
09.30 Badminton, herrar, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
09.30 Badminton, mixed, gruppspel
09.30 Landhockey, damer, gruppspel: Nederländerna–Japan
10.00 Bågskytte, herrar, första omg
10.00 Basket, herrar, grupp B: Kina–Ryssland
10.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
10.00 Beachvolley, damer, gruppspel
10.00 Skytte, herrar, skeet, kval, andra dagen
10.26 Bågskytte, damer, första omg
10.30 Judo, herrar, 81 kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 81 kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 81 kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 81 kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 63 kg, första omg
10.30 Judo, damer, 63 kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 63 kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 63 kg, kvartsfinal
10.30 Rodd, damer, dubbelsculler, återkval
10.30 Volleyboll, herrar, grupp B: Serbien–Tunisien
10.30 Handboll, herrar, grupp A: Tunisien–Island
10.40 Rodd, herrar, fyra utan styrman, återkval
10.50 Rodd, damer, dubbelsculler lättvikt, återkval
10.52 Bågskytte, herrar, andra omg
11.00 Simning, herrar, 100 m fritt, försöksheat
11.00 Bordtennis, damer, singel, kvartsfinal
11.00 Tyngdlyftning, herrar, 69 kg, grupp B
11.00 Vattenpolo, herrar, grupp B: Ungern–Montenegro
11.05 Bågskytte, damer, andra omg
11.10 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, återkval
11.30 Rodd, damer, åtta, återkval
11.30 Fäktning, herrar, florett, första omg
11.30 Ridsport, öppen klass, individuellt och lag, fälttävl, hoppning
11.40 Rodd, herrar, singelsculler, kvartsfinal
11.44 Simning, damer, 200 m fjäril, försöksheat
11.45 Landhockey, damer, gruppspel: Sydafrika–Nya Zeeland
12.10 Rodd, damer, singelsculler, kvartsfinal
12.14 Simning, herrar, 200 m bröst, försöksheat
12.15 Handboll, herrar, grupp B: Sydkorea–Ungern
12.15 Basket, herrar, grupp B: Australien–Spanien
12.20 Vattenpolo, herrar, grupp A: Kroatien–Spanien
12.30 Volleyboll, herrar, grupp A: Polen–Bulgarien
12.30 Tennis, herrar, singel, andra omg
12.30 Tennis, damer, singel, andra omg
12.30 Tennis, herrar, dubbel, kvartsfinal
12.30 Tennis, damer, dubbel, kvartsfinal
12.45 Simning, herrar, 4x200 m fritt, försöksheat
12.50 Fäktning, herrar, florett, andra omg
13.00 Rodd, herrar, dubbelsculler, semifinal
13.00 Segling, herrar, 49er, andra dagen
13.00 Segling, herrar, finnjolle, tredje dagen
13.00 Segling, herrar, laser, andra dagen
13.00 Segling, herrar, RS-X, första dagen
13.00 Segling, herrar, starbåt, tredje dagen
13.00 Segling, damer, elliott, tredje dagen
13.00 Segling. damer, laser radial, andra dagen
13.00 Segling, damer, RS-X, första dagen
13.20 Rodd, herrar, fyra utan styrman, lättvikt, semifinal
13.30 Tyngdlyftning, damer, 63 kg, grupp B
13.30 Badminton, herrar, singel, gruppspel
13.30 Badminton, damer, singel, gruppspel
13.30 Badminton, herrar, dubbel gruppspel
13.30 Badminton, damer, dubbel, gruppspel
13.30 Badminton, mixed, gruppspel
14.30 Boxning, herrar, 49 kg, första omg
14.30 Kanotslalom, herrar, C1, semifinal
14.45 Landhockey, damer, gruppspel: Belgien–Kina
15.00 Skytte, herrar, skeet, final
15.00 Judo, herrar, 81 kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 81 kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 81 kg, bronsmatch
15.00 Judo, damer, 63 kg, återkval
15.00 Judo, damer, 63 kg, semifinal
15.00 Judo, damer, 63 kg, bronsmatch
15.10 Fäktning, herrar, florett, tredje omg
15.10 Vattenpolo, herrar, grupp A: Australien–Kazakstan
15.30 Basket, herrar, grupp A: Litauen–Nigeria
15.30 Beachvolley, herrar, gruppspel
15.30 Beachvolley, damer, gruppspel
15.30 Fotboll, damer, grupp F: Kanada–Sverige (Newcastle)
15.30 Fotboll, damer, grupp F: Japan–Sydafrika (Cardiff)
15.30 Handboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Sverige
15.30 Ridsport, öppen klass, individuellt, fälttävl, hoppning, final
15.45 Boxning, herrar, 64 kg, första omg
15.45 Volleyboll, herrar, grupp A: Italien–Argentina
16.00 Bågskytte, herrar, första omg
16.00 Simhopp, damer, synkro, höga hopp, final
16.06 Kanotslalom, herrar, C1, final
16.26 Bågskytte, damer, första omg
16.30 Fäktning, herrar, florett, kvartsfinal
16.30 Vattenpolo, herrar, grupp A: Grekland–Italien
16.30 Tyngdlyftning, damer, 63 kg, grupp A
16.52 Bågskytte, herrar, andra omg
17.00 Judo, damer, 63 kg, final
17.00 Landhockey, damer, gruppspel: Storbritannien–Sydkorea
17.00 Bordtennis, damer, singel, semifinal
17.05 Bågskytte, damer, andra omg
17.10 Judo, herrar, 81 kg, final
17.15 Handboll, herrar, grupp B: Serbien–Kroatien
17.30 Gymnastik, damer, lagtävl, final
17.45 Volleyboll, herrar, grupp B: USA–Tyskland
17.45 Basket, herrar, grupp B: Storbritannien–Brasilien
18.15 Fotboll, damer, grupp G: Frankrike–Colombia (Newcastle)
18.15 Fotboll, damer, grupp G: USA–Nordkorea (Manchester)
19.00 Fäktning, herrar, florett, semifinal
19.20 Vattenpolo, herrar, grupp B: Serbien–Storbritannien
19.30 Badminton, herrar, singel, första omg
19.30 Badminton, damer, singel, första omg
19.30 Badminton, herrar, dubbel, första omg
19.30 Badminton, damer, dubbel, första omg
19.30 Badminton, mixed, första omg
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 69 kg, grupp A
20.00 Landhockey, damer, gruppspel: Argentina–USA
20.10 Fäktning, herrar, florett, bronsmatch
20.30 Simning, herrar, 100 m fritt, semifinal
20.30 Handboll, herrar, grupp B: Danmark–Spanien
20.40 Fäktning, herrar, florett, final
20.40 Vattenpolo, herrar, grupp B: USA–Rumänien
20.41 Simning, damer, 200 m fritt, final
20.45 Fotboll, damer, grupp E: Storbritannien–Brasilien (Wembley)
20.45 Fotboll, damer, grupp E: Nya Zeeland–Kamerun (Coventry)
20.48 Simning, herrar, 200 m fjäril, final
20.55 Simning, damer, 200 m fjäril, semifinal
21.00 Basket, herrar, grupp A: Frankrike–Argentina
21.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
21.00 Beachvolley, damer, gruppspel
21.00 Bordtennis, herrar, singel, kvartsfinal
21.00 Volleyboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Australien
21.17 Simning, herrar, 200 m bröst, semifinal
21.30 Boxning, herrar, 49 kg, första omg
21.39 Simning, damer, 200 m medley, final
21.46 Simning, herrar, 200 m fritt, final
22.15 Landhockey, damer, gruppspel: Tyskland–Australien
22.15 Handboll, herrar, grupp A: Argentina–Frankrike
22.45 Boxning, herrar, 64 kg, första omg
23.00 Volleyboll, herrar, grupp B: Brasilien–Ryssland
23.15 Basket, herrar, grupp A: Tunisien–USA

Onsdag den 1 augusti

09.30 Landhockey, herrar, gruppspel: Spanien–Australien
10.00 Bågskytte, herrar, första omg
10.00 Badminton, herrar, singel, åttondelsfinal
10.00 Badminton, damer, singel, åttondelsfinal
10.00 Badminton, damer, dubbel, kvartsfinal
10.00 Badminton, mixed, kvartsfinal
10.00 Basket, damer, grupp B: Kanada–Frankrike
10.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
10.00 Beachvolley, damer, gruppspel
10.00 Fäktning, herrar, värja, första omg
10.00 Skytte, damer, pistol, 25 m, kval
10.26 Bågskytte, damer, första omg
10.30 Judo, herrar, 90 kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 90 kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 90 kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 90 kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 70 kg, första omg
10.30 Judo, damer, 70 kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 70 kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 70 kg, kvartsfinal
10.30 Rodd, herrar, singelsculler, C/D-semifinal
10.30 Volleyboll, damer, grupp A: Dominikanska republiken–Japan
10.30 Handboll, damer, grupp B: Norge–Sydkorea
10.50 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, C/D-semifinal
10.52 Bågskytte, herrar, andra omg
11.00 Simning, damer, 100 m fritt, försöksheat
11.00 Bordtennis, herrar, singel, kvartsfinal
11.00 Tyngdlyftning, herrar, 77 kg, grupp B
11.04 Bågskytte, damer, andra omg
11.10 Rodd, damer, tvåa utan styrman, B-final
11.20 Rodd, damer, fyrsculler, B-final
11.30 Rodd, herrar, åtta, B-final
11.39 Simning, herrar, 200 m rygg, försöksheat
11.40 Rodd, herrar, fyrsculler, A/B-semifinal
11.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Belgien–Nederländerna
12.00 Rodd, damer, tvåa utan styrman, A/B-semifinal
12.10 Simning, damer, 200 m bröst, försöksheat
12.15 Fäktning, herrar, värja, andra omg
12.15 Basket, damer, grupp A: Kina–Angola
12.15 Handboll, damer, grupp A: Montenegro–Angola
12.20 Rodd, herrar, singelsculler, A/B-semifinal
12.30 Volleyboll, damer, grupp A: Algeriet–Ryssland
12.30 Tennis, herrar, singel, andra omg
12.30 Tennis, damer, singel, andra omg
12.30 Tennis, herrar, singel, tredje omg
12.30 Tennis, damer, singel, tredje omg
12.30 Tennis, herrar, dubbel, kvartsfinal
12.30 Tennis, damer, dubbel, kvartsfinal
12.30 Tennis, mixed, första omg
12.47 Simning, herrar, 200 m medley, försöksheat
12.50 Rodd, damer, tvåa utan styrman, A-final
13.00 Segling, herrar, 49er, tredje dagen
13.00 Segling, herrar, laser, tredje dagen
13.00 Segling, herrar, RS-X, andra dagen
13.00 Segling, herrar, elliott, tredje dagen
13.00 Segling, herrar, laser radial, tredje dagen
13.00 Segling, herrar, RS-X, andra dagen
13.10 Rodd, damer, fyrsculler, A-final
13.30 Rodd, herrar, åtta, A-final
13.30 Fäktning, herrar, värja, kvartsfinal
13.30 Tyngdlyftning, damer, 69 kg, grupp B
13.30 Badminton, herrar, singel, åttondelsfinal
13.30 Badminton, damer, singel, åttondelsfinal
13.30 Badminton, mixed, kvartsfinal
13.30 Cykel, damer, tempolopp
13.35 Simning, damer, 4x200 m fritt, försöksheat
14.10 Fäktning, damer, sabel, första omg
14.30 Boxning, herrar, 56 kg, andra omg
14.30 Kanotslalom, herrar, K1, semifinal
14.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Nya Zeeland–Indien
15.00 Judo, herrar, 90 kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 90 kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 90 kg, bronsmatch
15.00 Judo, damer, 70 kg, återkval
15.00 Judo, damer, 70 kg, semifinal
15.00 Judo, damer, 70 kg, bronsmatch
15.10 Vattenpolo, damer, grupp A: Ungern–Kina
15.15 Cykel, herrar, tempolopp
15.30 Boxning, herrar, 91 kg, första omg
15.30 Beachvolley, herrar, gruppspel
15.30 Beachvolley, damer, gruppspel
15.30 Basket, damer, grupp B: Australien–Brasilien
15.30 Fotboll, herrar, grupp C: Egypten–Vitryssland (Glasgow)
15.30 Fotboll, herrar, grupp C: Brasilien–Nya Zeeland (Newcastle)
15.30 Bordtennis, damer, singel, bronsmatch
15.30 Handboll, damer, grupp B: Frankrike–Sverige
15.45 Fäktning, damer, sabel, andra omg
15.45 Volleyboll, damer, grupp B: Serbien–Turkiet
16.00 Bågskytte, herrar, första omg
16.00 Simhopp, herrar, synkro, 3 m, final
16.15 Kanotslalom, herrar, K1, final
16.26 Bågskytte, damer, första omg
16.30 Skytte, damer, pistol, 25 m, final
16.30 Bordtennis, damer, singel, final
16.30 Boxning, herrar, 91+ kg, första omg
16.30 Vattenpolo, damer, grupp B: Italien–Ryssland
16.30 Tyngdlyftning, damer, 69 kg, grupp A
16.40 Fäktning, damer, sabel, kvartsfinal
16.52 Bågskytte, herrar, andra omg
17.00 Judo, damer, 70 kg, final
17.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Sydafrika–Storbritannien
17.05 Bågskytte, damer, andra omg
17.10 Judo, herrar, 90 kg, final
17.15 Handboll, damer, grupp A: Storbritannien–Brasilien
17.30 Volleyboll, damer, gruppspel
17.30 Gymnastik, herrar, mångkamp, final
17.45 Basket, damer, grupp B: Storbritannien–Ryssland
17.45 Volleyboll, damer, grupp A: Storbritannien–Italien
18.00 Badminton, herrar, singel, åttondelsfinal
18.00 Badminton, damer, singel, åttondelsfinal
18.00 Badminton, damer, dubbel, kvartsfinal
18.00 Fotboll, herrar, grupp D: Spanien–Marocko (Manchester)
18.00 Fotboll, herrar, grupp D: Japan–Honduras (Coventry)
18.00 Fotboll, herrar, grupp B: Sydkorea–Gabon (Wembley)
18.00 Fotboll, herrar, grupp B: Mexiko–Schweiz (Cardiff)
18.30 Fäktning, herrar, värja, semifinal
19.20 Vattenpolo, damer, grupp A: Spanien–USA
19.30 Fäktning, damer, sabel, semifinal
20.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Pakistan–Argentina
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 77 kg, grupp A
20.10 Fäktning, herrar, värja, bronsmatch
20.30 Simning, herrar, 200 m bröst, final
20.30 Handboll, damer, grupp B: Spanien–Danmark
20.37 Simning, damer, 100 m fritt, semifinal
20.40 Fäktning, damer, sabel, bronsmatch
20.40 Vattenpolo, damer, grupp B: Storbritannien–Australien
20.45 Fotboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Uruguay (Cardiff)
20.45 Fotboll, herrar, grupp A: Senegal–Förenade arabemiraten (Coventry)
20.48 Simning, herrar, 200 m rygg, semifinal
21.00 Fäktning, damer, värja, final
21.00 Basket, damer, grupp A: Kroatien–Tjeckien
21.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
21.00 Beachvolley, damer, gruppspel
21.00 Volleyboll, damer, grupp B: USA–Kina
21.09 Simning, damer, 200 m fjäril, final
21.16 Simning, herrar, 100 m fritt, final
21.23 Simning, damer, 200 m bröst, semifinal
21.30 Boxning, herrar, 56 kg, andra omg
21.37 Simning, herrar, 200 m medley, semifinal
21.59 Simning, damer, 4x200 m fritt, final
22.15 Handboll, damer, grupp A: Ryssland–Kroatien
22.15 Landhockey, herrar, gruppspel: Sydkorea–Tyskland
22.30 Boxning, herrar, 91 kg, första omg
23.00 Volleyboll, damer, grupp B: Brasilien–Sydkorea
23.15 Basket, damer, grupp A: USA–Turkiet
23.30 Boxning, herrar, 91+ kg, första omg

Torsdag den 2 augusti

09.30 Landhockey, damer, gruppspel: Sydkorea–Japan
10.00 Bågskytte, damer, tredje omg
10.00 Badminton, herrar, dubbel, kvartsfinal
10.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
10.00 Beachvolley, damer, gruppspel
10.00 Basket, herrar, grupp A: Frankrike–Litauen
10.00 Fäktning, damer, lagtävl, florett, första omg
10.00 Skytte, herrar, dubbeltrap, kval
10.30 Rodd, damer, singelsculler, C/D-semifinal
10.30 Judo, herrar, 100 kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 100 kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 100 kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 100 kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 78 kg, första omg
10.30 Judo, damer, 78 kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 78 kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 78 kg, kvartsfinal
10.30 Volleyboll, herrar, grupp B: Serbien–Tyskland
10.30 Handboll, herrar, grupp B: Spanien–Sydkorea
10.40 Rodd, damer, singelsculler, C/D-semifinal
10.50 Rodd, herrar, dubbelsculler, B-final
11.00 Rodd, herrar, fyra utan styrman, lättvikt, B-final
11.00 Simning, herrar, 50 m fritt, försöksheat
11.00 Bordtennis, herrar, singel, semifinal
11.00 Vattenpolo, herrar, grupp A: Spanien–Australien
11.10 Rodd, herrar, fyra utan styrman, A/B-semifinal
11.20 Rodd, herrar, fyra utan styrman, A/B-semifinal
11.30 Rodd, damer, dubbelsculler, lättvikt, A/B-semifinal
11.30 Skytte, herrar, snabbpistol, 25 m, kval
11.30 Fäktning, damer, lagtävl, florett, kvartsfinal
11.33 Simning, damer, 800 m fritt, försöksheat
11.40 Rodd, damer, dubbelsculler, lättvikt, A/B-semifinal
11.45 Landhockey, damer, gruppspel: Australien–USA
11.50 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, A/B-semifinal
12.00 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, semifinal
12.00 Ridsport, öppen klass, individuellt och lagtävl, dressyr, första dagen
12.10 Simning, herrar, 100 m fjäril, försöksheat
12.15 Handboll, herrar, grupp A: Frankrike–Tunisien
12.15 Basket, herrar, grupp B: Australien–Kina
12.20 Rodd, damer, singelsculler, A/B-semifinal
12.20 Vattenpolo, herrar, grupp A: Kazakstan–Grekland
12.30 Volleyboll, herrar, grupp A: Australien–Bulgarien
12.30 Tennis, herrar, singel, kvartsfinal
12.30 Tennis, damer, singel, kvartsfinal
12.30 Tennis, herrar, dubbel, semifinal
12.30 Tennis, damer, dubbel, semifinal
12.30 Tennis, mixed, kvartsfinal
12.49 Simning, herrar, 800 m fritt, försöksheat
12.50 Rodd, herrar, dubbelsculler, A-final
13.00 Fäktning, damer, lagtävl, florett, semifinal
13.00 Segling, herrar, 49er, fjärde dagen
13.00 Segling, herrar, 470, första dagen
13.00 Segling, herrar, finnjolle, fjärde dagen
13.00 Segling, herrar, starbåt, fjärde dagen
13.00 Segling, herrar, RS-X, tredje dagen
13.00 Segling, damer, RS-X, tredje dagen
13.00 Segling, damer, elliott, femte dagen
13.30 Rodd, damer, åtta, A-final
13.30 Badminton, damer, singel, kvartsfinal
13.30 Badminton, mixed, semifinal
14.30 Fäktning, damer, lagtävl, florett, semifinal
14.30 Boxning, herrar, 60 kg, andra omg
14.30 Kanotslalom, herrar, C2, semifinal
14.45 Landhockey, damer, gruppspel: Kina–Nederländerna
15.00 Bågskytte, damer, kvartsfinal
15.00 Judo, herrar, 100 kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 100 kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 100 kg, bronsmatch
15.00 Judo, damer, 78 kg, återkval
15.00 Judo, damer, 78 kg, semifinal
15.00 Judo, damer, 78 kg, bronsmatch
15.10 Vattenpolo, herrar, grupp B: Montenegro–Serbien
15.12 Kanotslalom, damer, K1, semifinal
15.30 Boxning, herrar, 75 kg, andra omg
15.30 Beachvolley, herrar, gruppspel
15.30 Beachvolley, damer, gruppspel
15.30 Basket, herrar, grupp A: Argentina–Tunisien
15.30 Bordtennis, herrar, singel, bronsmatch
15.30 Handboll, herrar, grupp B: Kroatien–Ungern
15.45 Volleyboll, herrar, grupp B: Ryssland–Tunisien
15.52 Bågskytte, damer, semifinal
16.00 Fäktning, damer, lagtävl, florett, match om sjunde plats
16.00 Skytte, herrar, dubbeltrap, final
16.18 Kanotslalom, herrar, C2, final
16.21 Bågskytte, damer, bronsmatch
16.30 Fäktning, damer, lagtävl, florett, match om femte plats
16.30 Bordtennis, herrar, singel, final
16.30 Vattenpolo, herrar, grupp B: Rumänien–Ungern
16.37 Bågskytte, damer, final
16.56 Kanotslalom, damer, K1, final
17.00 Landhockey, damer, gruppspel: Sydafrika–Tyskland
17.15 Handboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Argentina
17.00 Judo, damer, 78 kg, final
17.00 Bancykel, damer, lagtävl, sprint, kval
17.10 Judo, herrar, 100 kg, final
17.15 Bancykel, herrar, lagtävl, sprint, kval
17.30 Gymnastik, damer, individuellt, mångkamp, final
17.45 Bancykel, damer, lagtävl, sprint, första omg
17.45 Volleyboll, herrar, grupp A: Polen–Argentina
17.45 Basket, herrar, grupp B: Brasilien–Ryssland
17.50 Bancykel, herrar, lagtävl, förföljelselopp, kval
18.00 Badminton, herrar, singel, kvartsfinal
18.00 Badminton, damer, dubbel, kvartsfinal
18.40 Bancykel, herrar, lagtävl, sprint, första omg
18.50 Bancykel, damer, lagtävl, sprint, bronsmatch
19.00 Bancykel, damer, lagtävl, sprint, final
19.00 Fäktning, damer, lagtävl, florett, bronsmatch
19.10 Bancykel, herrar, lagtävl, sprint, bronsmatch
19.20 Bancykel, herrar, lagtävl, sprint, final
19.20 Vattenpolo, herrar, grupp B: Storbritannien–USA
20.00 Landhockey, damer, gruppspel: Belgien–Storbritannien
20.15 Fäktning, damer, lagtävl, florett, final
20.30 Simning, herrar, 50 m fritt, semifinal
20.30 Handboll, herrar, grupp B: Serbien–Danmark
20.39 Simning, damer, 200 m bröst, final
20.40 Vattenpolo, herrar, grupp A: Italien–Kroatien
20.46 Simning, herrar, 200 m rygg, final
20.53 Simning, damer, 200 m rygg, semifinal
21.00 Basket, herrar, grupp B: Spanien–Storbritannien
21.00 Beachvolley, herrar, gruppspel
21.00 Beachvolley, damer, återkval
21.00 Volleyboll, herrar, grupp B: Brasilien–USA
21.15 Simning, herrar, 200 m medley, final
21.30 Boxning, boxning, 60 kg, andra omg
21.31 Simning, damer, 100 m fritt, final
21.46 Simning, herrar, 100 m fjäril, final
22.15 Handboll, herrar, grupp A: Sverige–Island
22.15 Landhockey, damer, gruppspel: Nya Zeeland–Argentina
22.30 Boxning, boxning, 75 kg, andra omg
23.00 Volleyboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Italien
23.00 Beachvolley, damer, återkval
23.00 Beachvolley, herrar, återkval
23.15 Basket, herrar, grupp A: USA–Nigeria

Fredag den 3 augusti

09.30 Landhockey, herrar, gruppspel: Australien–Argentina
10.00 Badminton, damer, singel, semifinal
10.00 Badminton, mixed, bronsmatch
10.00 Bågskytte, herrar, tredje omg
10.00 Skytte, herrar, gevär, 50 m, liggande, kval
10.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
10.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
10.00 Basket, damer, grupp A: Angola–Kroatien
10.30 Judo, herrar, 100+ kg, första omg
10.30 Judo, herrar, 100+ kg, andra omg
10.30 Judo, herrar, 100+ kg, tredje omg
10.30 Judo, herrar, 100+ kg, kvartsfinal
10.30 Judo, damer, 78+ kg, första omg
10.30 Judo, damer, 78+ kg, andra omg
10.30 Judo, damer, 78+ kg, tredje omg
10.30 Judo, damer, 78+ kg, kvartsfinal
10.30 Rodd, herrar, singelsculler, E-final
10.30 Volleyboll, damer, grupp B: Brasilien–Kina
10.30 Handboll, damer, grupp A: Angola–Storbritannien
10.40 Rodd, herrar, singelsculler, D-final
10.50 Rodd, herrar, singelsculler, C-final
11.00 Rodd, herrar, fyrsculler, B-final
11.00 Simning, herrar, 50 m fritt, försöksheat
11.00 Friidrott, herrar, kula, kval
11.05 Friidrott, damer, sjukamp, 100 m häck
11.10 Rodd, herrar, tvåa utan styrman, B-final
11.20 Rodd, damer, dubbelsculler, B-final
11.27 Simning, herrar, 1 500 m fritt, försöksheat
11.00 Bordtennis, damer, lagtävl, första omg
11.00 Tyngdlyftning, herrar, 85 kg, grupp B
11.25 Friidrott, damer, tresteg, kval
11.30 Rodd, herrar, singelsculler, B-final
11.30 Skytte, herrar, snabbpistol, 25 m, kval
11.30 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, första omg
11.40 Friidrott, damer, 100 m, försöksheat
11.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Nederländerna–Nya Zeeland
12.00 Ridsport, öppen klass, individuellt och lagtävl, dressyr, andra dagen
12.15 Basket, damer, grupp B: Ryssland–Australien
12.15 Friidrott, damer, sjukamp, höjd
12.15 Friidrott, herrar, 400 m häck, försöksheat
12.15 Handboll, damer, grupp B: Sydkorea–Frankrike
12.20 Friidrott, herrar, slägga, kval
12.30 Volleyboll, damer, grupp A: Japan–Ryssland
12.30 Rodd, herrar, fyrsculler, A-final
12.30 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, kvartsfinal
12.50 Rodd, herrar, tvåa utan styrman, A-final
13.00 Friidrott, damer, 400 m, försöksheat
13.00 Fotboll, damer, kvartsfina (Glasgow)l
13.00 Skytte, herrar, snabbpistol, 25 m, final
13.00 Segling, herrar, 49er, femte dagen
13.00 Segling, herrar, 470, andra dagen
13.00 Segling, herrar, finnjolle, femte dagen
13.00 Segling, herrar, laser, fjärde dagen
13.00 Segling, herrar, starbåt, femte dagen
13.00 Segling, damer, 470, första dagen
13.00 Segling, damer, laser radial, fjärde dagen
13.00 Tennis, herrar, singel, semifinal
13.00 Tennis, damer, singel, semifinal
13.00 Tennis, mixed, semifinal
13.06 Simning, damer, 4x100 m medley, försöksheat
13.10 Rodd, damer, dubbelsculler, A-final
13.28 Simning, herrar, 4x100 m medley, försöksheat
13.30 Rodd, herrar, singelsculler, A-final
13.30 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, semifinal
13.30 Tyngdlyftning, damer, 75 kg, grupp B
14.00 Friidrott, herrar, 3 000 m hinder, försöksheat
14.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
14.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
14.30 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, semifinal
14.30 Badminton, herrar, singel, semifinal
14.30 Badminton, mixed, final
14.30 Boxning, herrar, 52 kg, andra omg
14.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Tyskland–Indien
15.00 Bågskytte, herrar, kvartsfinal
15.00 Trampolin, herrar, kval, första rutinen
15.00 Judo, herrar, 100+ kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 100+ kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 100+ kg, bronsmatch
15.00 Judo, herrar, 78+ kg, återkval
15.00 Judo, herrar, 78+ kg, semifinal
15.00 Judo, herrar, 78+ kg, bronsmatch
15.10 Vattenpolo, damer, grupp A: Spanien–Ungern
15.30 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, match om sjunde plats
15.30 Boxning, herrar, 69 kg, andra omg
15.30 Skytte, herrar, gevär, 50 m, liggande, final
15.30 Basket, damer, grupp B: Brasilien–Kanada
15.30 Fotboll, damer, kvartsfinal (Newcastle)
15.30 Simhopp, damer, 3 m, kval
15.30 Bordtennis, damer, lagtävl, första omg
15.30 Handboll, damer, grupp A: Kroatien–Montenegro
15.45 Volleyboll, damer, grupp B: Turkiet–Sydkorea
15.52 Bågskytte, herrar, semifinal
16.00 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, match om femte plats
16.21 Bågskytte, herrar, bronsmatch
16.30 Vattenpolo, damer, grupp B: Ryssland–Australien
16.30 Tyngdlyftning, damer, 75 kg, grupp A
16.35 Trampolin, herrar, final
16.37 Bågskytte, herrar, final
17.00 Judo, herrar, 78+ kg, final
17.00 Bancykel, damer, keirin, första omg
17.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Storbritannien–Pakistan
17.10 Judo, herrar, 100+ kg, final
17.15 Bancykel, herrar, lagtävl, förföljelselopp, första omg
17.15 Handboll, damer, grupp A: Ryssland–Brasilien
17.15 Volleyboll, damer, grupp A: Storbritannien–Dominikanska republiken
17.45 Bancykel, damer, keirin, återkval
17.45 Basket, damer, grupp A: Turkiet–Kina
18.00 Bancykel, damer, lagtävl, förföljelselopp, kval
18.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
18.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
18.00 Fotboll, damer, kvartsfinal (Cardiff)
18.45 Bancykel, damer, keirin, andra omg
18.55 Bancykel, herrar, lagtävl, förföljelselopp, match om sjunde plats
19.00 Bancykel, herrar, lagtävl, förföljelselopp, match om femte plats
19.00 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, bronsmatch
19.00 Fäktning, herrar, lagtävl, sabel, final
19.05 Bancykel, herrar, lagtävl, förföljelselopp, bronsmatch
19.10 Bancykel, herrar, lagtävl, förföljelselopp, final
19.20 Vattenpolo, damer, grupp B: Storbritannien–Italien
19.35 Bancykel, damer, keirin, B-final
19.40 Bancykel, damer, keirin, final
20.00 Friidrott, damer, sjukamp, kula
20.05 Friidrott, damer, 100 m, försöksheat
20.10 Friidrott, damer, diskus, kval
20.00 Bordtennis, herrar, lagtävl, första omg
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 85 kg, grupp A
20.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Sydafrika–Spanien
20.30 Fotboll, damer, kvartsfinal (Coventry)
20.30 Simning, damer, 200 m rygg, final
20.37 Simning, herrar, 100 m fjäril, final
20.43 Simning, damer, 800 m fritt, final
21.06 Simning, herrar, 50 m fritt, final
21.21 Simning, damer, 50 m fritt, semifinal
20.30 Handboll, damer, grupp B: Spanien–Sverige
20.40 Vattenpolo, damer, grupp A: Kina–USA
20.50 Friidrott, herrar, längd, kval
21.00 Basket, damer, grupp B: Frankrike–Storbritannien
21.00 Volleyboll, damer, grupp B: USA–Serbien
21.05 Friidrott, herrar, 1 500 m, försöksheat
21.30 Boxning, herrar, 52 kg, andra omg
21.30 Friidrott, herrar, kula, final
21.45 Friidrott, damer, sjukamp, 200 m
22.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
22.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
22.15 Handboll, damer, grupp B: Danmark–Norge
22.15 Landhockey, herrar, gruppspel: Belgien–Sydkorea
22.25 Friidrott, damer, 10 000 m, final
22.30 Boxning, herrar, 69 kg, andra omg
23.00 Volleyboll, damer, grupp A: Algeriet–Italien
23.15 Basket, damer, grupp A: Tjeckien–USA

Lördag den 4 augusti

09.30 Landhockey, damer, gruppspel: Australien–Sydafrika
10.00 Badminton, herrar, dubbel, semifinal
10.00 Badminton, damer, dubbel, bronsmatch
10.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
10.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
10.00 Basket, herrar, grupp A: Tunisien–Frankrike
10.00 Fäktning, damer, lagtävl, värja, första omg
10.00 Skytte, damer, gevär, 50 m liggande, kval
10.00 Skytte, damer, trap, kval
10.00 Triathlon, damer, final
10.30 Rodd, damer, singelsculler, E-final
10.30 Volleyboll, herrar, grupp B: Tyskland–Tunisien
10.30 Handboll, herrar, grupp A: Tunisien–Storbritannien
10.40 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, D-final
10.50 Rodd, damer, singelsculler, D-final
11.00 Rodd, damer, dubbelsculler, lättvikt, C-final
11.00 Friidrott, herrar, 100 m, försöksheat
11.00 Bancykel, herrar, sprint, kval
11.00 Bordtennis, herrar, lagtävl, första omg
11.00 Vattenpolo, herrar, grupp B: Montenegro–Rumänien
11.05 Friidrott, damer, sjukamp, längd
11.10 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, C-final
11.20 Rodd, damer, singelsculler, C-final
11.20 Friidrott, damer, stav, kval
11.25 Bancykel, herrar, omnium, flygande varvet
11.30 Rodd, herrar, fyra utan styrman, B-final
11.30 Fäktning, damer, lagtävl, värja, kvartsfinal
11.30 Ridsport, öppen klass, individuellt och lag, hoppning, kval
11.35 Friidrott, herrar, 400 m, kval
11.40 Rodd, damer, dubbelsculler, lättvikt, B-final
11.45 Landhockey, damer, gruppspel: Nederländerna–Sydkorea
11.50 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, B-final
11.55 Bancykel, herrar, sprint, första omg
12.00 Rodd, damer, singelsculler, B-final
12.15 Basket, herrar, grupp B: Ryssland–Spanien
12.15 Handboll, herrar, grupp B: Sydkorea–Serbien
12.20 Vattenpolo, herrar, grupp A: Kroatien–Australien
12.30 Volleyboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Polen
12.30 Rodd, herrar, fyra utan styrman, A-final
12.35 Friidrott, damer, 3000 m hinder, försöksheat
12.40 Friidrott, damer, sjukamp, spjut
12.50 Rodd, damer, dubbelsculler, lättvikt, A-final
13.00 Fäktning, damer, lagtävl, värja, semifinal
13.00 Fotboll, herrar, kvartsfinal (Manchester)
13.00 Tennis, herrar, dubbel, bronsmatch
13.00 Tennis, damer, singel, bronsmatch
13.00 Tennis, mixed, bronsmatch
13.00 Segling, herrar, laser, femte dagen
13.00 Segling, herrar, 470, tredje dagen
13.00 Segling, herrar, RS-X, fjärde dagen
13.00 Segling, damer, elliott, sjätte dagen
13.00 Segling, damer, 470, andra dagen
13.00 Segling, damer, laser radial, femte dagen
13.00 Segling, damer, RS-X, fjärde dagen
13.10 Rodd, herrar, dubbelsculler, lättvikt, A-final
13.30 Rodd, damer, singelsculler, A-final
13.30 Friidrott, herrar, 100 m, första omg
13.45 Skytte, damer, gevär, 50 m liggande, final
14.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
14.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
14.30 Fäktning, damer, lagtävl, värja, semifinal
14.30 Badminton, damer, singel, bronsmatch
14.30 Badminton, damer, singel, final
14.30 Badminton, damer, dubbel, final
14.30 Boxning, herrar, 49 kg, andra omg
14.45 Landhockey, damer, gruppspel: Japan–Belgien
15.00 Trampolin, damer, kval
15.00 Tennis, herrar, dubbel, final
15.00 Tennis, damer, singel, final
15.10 Vattenpolo, herrar, grupp A: Grekland–Spanien
15.30 Boxning, herrar, 64 kg, andra omg
15.30 Basket, herrar, grupp A: Litauen–USA
15.30 Simhopp, damer, 3m, semifinal
15.30 Fotboll, herrar, kvartsfinal (Wembley)
15.30 Bordtennis, damer, lagtävl, kvartsfinal
15.30 Handboll, herrar, grupp A: Sverige–Argentina
15.45 Volleyboll, herrar, grupp A: Australien–Italien
16.00 Fäktning, damer, lagtävl, värja, match om sjunde plats
16.00 Skytte, damer, trap, final
16.30 Boxning, herrar, 81 kg, andra omg
16.30 Vattenpolo, herrar, grupp A: Italien–Kazakstan
16.30 Tyngdlyftning, herrar, 94 kg, grupp B
16.35 Trampolin, damer, final
17.00 Bancykel, herrar, sprint, första omg
17.00 Fäktning, damer, lagtävl, värja, match om femte plats
17.00 Landhockey, damer, gruppspel: Kina–Storbritannien
17.10 Bancykel, damer, lagtävl, förföljelselopp, första omg
17.15 Handboll, herrar, grupp B: Kroatien–Danmark
17.40 Bancykel, herrar, sprint, andra omg
17.45 Volleyboll, herrar, grupp B: Ryssland–USA
17.45 Basket, herrar, grupp B: Kina–Brasilien
18.00 Bancykel herrar, omnium, poänglopp
18.00 Friidrott, herrar, gång, 20 km
18.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
18.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
18.00 Fotboll, herrar, kvartsfinal (Newcastle)
18.40 Bancykel, herrar, sprint, placeringslopp
18.45 Bancykel, damer, lagtävl, förföljelselopp, match om sjunde plats
18.55 Bancykel, damer, lagtävl, förföljelselopp, match om femte plats
19.00 Fäktning, damer, lagtävl, värja, bronsmatch
19.05 Bancykel, damer, lagtävl, förföljelselopp, bronsmatch
19.15 Bancykel, damer, lagtävl, förföljelselopp, final
19.20 Vattenpolo, herrar, grupp B: Ungern–Storbritannien
19.25 Bancykel, herrar, sprint, final
19.25 Bancykel, herrar, omnium, utslagslopp
20.00 Friidrott, herrar, 400 m häck, semifinal
20.00 Bordtennis, damer, lagtävl, kvartsfinal
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 94 kg, grupp A
20.00 Landhockey, damer, gruppspel: USA–Nya Zeeland
20.15 Fäktning, damer, lagtävl, värja, final
20.30 Friidrott, damer, diskus, final
20.30 Fotboll, herrar, kvartsfinal (Cardiff)
20.30 Simning, damer, 50 m fritt, final
20.30 Handboll, herrar, grupp A: Island–Frankrike
20.35 Friidrott damer, 100 m, semifinal
20.36 Simning, herrar, 1 500 m fritt, final
20.40 Vattenpolo, herrar, grupp B: Serbien–USA
21.00 Basket, herrar, grupp B: Storbritannien–Australien
21.00 Volleyboll, herrar, grupp A: Argentina–Bulgarien
21.05 Friidrott, damer, 400 m, semifinal
21.07 Simning, damer, 4x100 m medley, final
21.25 Simning, herrar, 4x100 m medley, final
21.30 Boxning, herrar, 49 kg, andra omg
21.35 Friidrott, damer, sjukamp, 800 m
22.00 Beachvolley, herrar, åttondelsfinal
22.00 Beachvolley, damer, åttondelsfinal
22.15 Friidrott, herrar, 10 000 m, final
22.15 Handboll, herrar, grupp B: Ungern–Spanien
22.15 Landhockey, damer, gruppspel: Tyskland–Argentina
22.30 Boxning, herrar, 64 kg, andra omg
22.55 Friidrott, damer, 100 m, final
23.00 Volleyboll, herrar, grupp B: Brasilien–Serbien
23.15 Basket, herrar, grupp A: Nigeria–Argentina
23.30 Boxning, herrar, 81 kg, andra omg

Söndag den 5 augusti

09.30 Landhockey, herrar, gruppspel: Nya Zeeland–Belgien
10.00 Badminton, herrar, singel, bronsmatch
10.00 Badminton, herrar, dubbel, bronsmatch
10.00 Basket, damer, grupp B: Frankrike–Ryssland
10.00 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, första omg
10.00 Skytte, herrar, pistol, 50 m, kval
10.00 Skytte, herrar, trap, kval
10.30 Volleyboll, damer, grupp A: Algeriet–Dominikanska republiken
10.30 Handboll, damer, grupp B: Sverige–Sydkorea
11.00 Bancykel herrar, omnium, förföljelselopp
11.00 Bordtennis, herrar, lagtävl, kvartsfinal
11.30 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, kvartsfinal
11.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Pakistan–Sydafrika
12.00 Bancykel, damer, sprint, kval
12.00 Friidrott damer, maraton
12.00 Ridsport, öppen klass, individuellt, hoppning, kval
12.00 Ridsport, öppen klass, individuellt, hoppning, final, första omg
12.15 Handboll, damer, grupp A: Brasilien–Angola
12.30 Volleyboll, damer, grupp B: Kina–Sydkorea
12.15 Basket, damer, grupp A: Angola–Tjeckien
13.00 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, semifinal
13.00 Segling, herrar, 49er, sjätte dagen
13.00 Segling, herrar, RS-X, femte dagen
13.00 Segling, damer, RS-X, femte dagen
13.00 Segling, damer, 470, tredje dagen
13.00 Tennis, herrar, singel, bronsmatch
13.00 Tennis, damer, dubbel, bronsmatch
13.00 Tennis, mixed, final
13.30 Skytte, herrar, pistol, 50 m, final
14.00 Segling, herrar, starbåt, medaljsegl
14.00 Badminton, herrar, singel, final
14.00 Badminton, herrar, dubbel, final
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, kval
14.30 Boxning, damer, 51 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, första omg
14.30 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, semifinal
14.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Indien–Sydkorea
15.00 Gymnastik, herrar, fristående, final
15.00 Segling, herrar, finnjolle, medaljsegl
15.00 Tennis, herrar, singel, final
15.00 Tennis, damer, dubbel, final
15.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, kvartsfinal
15.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, kvartsfinal
15.30 Boxning, damer, 60 kg, första omg
15.30 Basket, damer, grupp B: Kanada–Australien
15.30 Bordtennis, herrar, lagtävl, kvartsfinal
15.30 Handboll, damer, grupp A: Montenegro–Ryssland
15.45 Volleyboll, damer, grupp A: Storbritannien–Japan
15.50 Gymnastik, damer, hopp, final
15.50 Vattenpolo, damer, kvartsfinal
16.00 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, match om sjunde plats
16.00 Konstsim, damer, par, kval, tekniska rutinen
16.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, semifinal
16.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, semifinal
16.30 Boxning, damer, 75 kg, första omg
16.30 Tyngdlyftning, damer, 75+ kg, grupp A
16.41 Gymnastik, herrar, bygelhäst, final
17.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Nederländerna–Tyskland
17.00 Bancykel, damer, sprint, första omg
17.00 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, match om femte plats
17.10 Vattenpolo, damer, kvartsfinal
17.15 Handboll, damer, grupp A: Kroatien–Storbritannien
17.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, återkval
17.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, återkval
17.35 Bancykel, herrar, sprint, kvartsfinal
17.45 Volleyboll, damer, grupp A: Italien–Ryssland
17.45 Basket, damer, grupp A: Kina–USA
17.50 Bancykel, damer, sprint, första omg
18.00 Bancykel, herrar, omnium, scratch race
18.35 Bancykel, damer, sprint, återkval
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 55 kg, final
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 74 kg, final
19.00 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, bronsmatch
19.00 Beachvolley, damer, kvartsfinal
19.05 Bancykel, damer, sprint, andra omg
19.10 Bancykel, herrar, omnium, tempolopp
19.45 Bancykel, herrar, sprint, final
19.50 Bancykel, damer, sprint, final
20.00 Friidrott, damer, 400 m häck, försöksheat
20.00 Simhopp, damer, 3 m, final
20.00 Bordtennis, damer, lagtävl, semifinal
20.00 Vattenpolo, damer, kvartsfinal
20.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Storbritannien–Australien
20.05 Friidrott, herrar, höjd, kval
20.15 Fäktning, herrar, lagtävl, florett, final
20.30 Handboll, damer, grupp B: Norge–Spanien
20.35 Friidrott, damer, tresteg, final
20.45 Friidrott, herrar, 100 m, semifinal
21.00 Volleyboll, damer, grupp B: USA–Turkiet
21.00 Basket, damer, grupp A: Kroatien–Turkiet
21.15 Friidrott, herrar, 1 500 m, semifinal
21.20 Friidrott, herrar, Slägga, final
21.20 Vattenpolo, damer, kvartsfinal
21.30 Boxning, herrar, 56 kg, kvartsfinal
21.40 Friidrott, herrar, 400 m, semifinal
22.10 Friidrott, damer, 400 m, final
22.15 Handboll, damer, grupp B: Danmark–Frankrike
22.15 Landhockey, herrar, gruppspel: Argentina–Spanien
22.25 Friidrott, herrar, 3 000 m hinder, final
22.30 Boxning, herrar, 91 kg, kvartsfinal
22.50 Friidrott, herrar, 100 m, final
23.00 Volleyboll, damer, grupp B: Brasilien–Serbien
23.00 Beachvolley, damer, kvartsfinal
23.15 Basket, Damer, grupp B: Storbritannien–Brasilien

Måndag den 6 augusti

09.30 Landhockey, damer, gruppspel: Nya Zeeland–Tyskland
10.00 Basket, herrar, grupp B: Australien–Ryssland
10.00 Skytte, herrar, gevär, 3x20 skott, kval
10.00 Skytte, herrar, trap, kval
10.30 Kanot, herrar, K1, 1000 m, försöksheat
10.30 Volleyboll, herrar, grupp A: Australien–Polen
10.30 Handboll, herrar, grupp B: Ungern–Serbien
10.54 Kanot, herrar, C1, 1000 m, försöksheat
11.00 Friidrott, herrar, diskus, kval
11.00 Bordtennis, damer, lagtävl, semifinal
11.00 Vattenpolo, herrar, gruppspel
11.05 Friidrott, damer, 100 m häck, försöksheat
11.18 Kanot, herrar, K2, 1000 m, försöksheat
11.45 Landhockey, damer, gruppspel: USA–Sydafrika
11.39 Kanot, damer, K4, 500 m, försöksheat
11.45 Friidrott, damer, kula, kval
11.50 Friidrott, herrar, 800 m, försöksheat
11.58 Kanot, herrar, K1, 1000 m, semifinal
12.14 Kanot, herrar, C1, 1000 m, semifinal
12.15 Handboll, herrar, grupp A: Argentina–Tunisien
12.15 Basket, herrar, grupp A: Tunisien–Litauen
12.20 Vattenpolo, herrar, gruppspel
12.30 Kanot, herrar, K2, 1000 m, semifinal
12.30 Vattenpolo, herrar, grupp B: Ryssland–Serbien
12.45 Friidrott, damer, 1 500 m, försöksheat
12.51 Kanot, damer, K4, 500 m, semifinal
13.00 Segling, herrar, 49er, sjunde dagen
13.00 Segling, herrar, 470, fjärde dagen
14.00 Segling, Damer, laser radial, medaljsegl
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 120 kg, kval
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 120 kg, första omg
14.30 Boxning, damer, 51 kg, kvartsfinal
14.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, kvartsfinal
14.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, kvartsfinal
14.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 120 kg, kvartsfinal
14.45 Landhockey, damer, gruppspel: Japan–Kina
14.45 Skytte, herrar, gevär, 3x20 skott, final
15.00 Segling, herrar, laser, medaljsegl
15.00 Ridsport, öppen klass, individuellt, hoppning, kval, tredje omg
15.00 Ridsport, öppen klass, lagtävl, hoppning, final, andra omg
15.00 Gymnastik, herrar, ringar, final
15.15 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, semifinal
15.15 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, semifinal
15.15 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil 120 kg, semifinal
15.30 Bordtennis, herrar, lagtävl, semifinal
15.30 Boxning, damer, 60 kg, kvartsfinal
15.30 Handboll, herrar, grupp B: Danmark–Sydkorea
15.30 Basket, herrar, grupp A: Frankrike–Nigeria
15.45 Volleyboll, herrar, grupp A: Italien–Bulgarien
15.50 Gymnastik, damer, barr, final
16.00 Konstsim, damer, par, kval, fria rutinen
16.30 Boxning, damer, 75 kg, kvartsfinal
16.30 Tyngdlyftning, herrar, 105 kg, grupp B
16.41 Gymnastik, herrar, hopp, final
17.00 Bancykel, herrar, sprint, semifinal
17.00 Skytte, herrar, trap, final
17.00 Landhockey, damer, gruppspel: Sydkorea–Belgien
17.10 Bancykel, damer, omnium, flygande varvet
17.15 Handboll, herrar, grupp A: Island–Storbritannien
17.45 Bancykel, damer, sprint, kvartsfinal
17.45 Volleyboll, herrar, grupp A: Storbritannien–Argentina
17.45 Basket, herrar, grupp B: Storbritannien–Kina
18.00 Fotboll, damer, semifinal (Wembley)
18.05 Bancykel, damer, omnium, poänglopp
18.15 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, återkval
18.15 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, återkval
18.15 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 120 kg, återkval
18.40 Bancykel, herrar, sprint, final
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 120 kg, bronsmatch
19.00 Beachvolley, herrar, kvartsfinal
19.20 Bancykel, damer, omnium, utslagslopp
19.20 Vattenpolo, herrar, gruppspel
19.25 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 60 kg, final
19.25 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 84 kg, final
19.25 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 120 kg, final
19.40 Bancykel, damer, sprint, final
20.00 Friidrott, damer, stav, final
20.15 Friidrott, damer, kula, final
20.20 Friidrott, damer, 200 m, försöksheat
20.00 Simhopp, herrar, 3 m, kval
20.00 Bordtennis, herrar, lagtävl, semifinal
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 105 kg, grupp A
20.00 Landhockey, damer, gruppspel: Storbritannien–Nederländerna
20.30 Handboll, herrar, grupp B: Spanien–Kroatien
20.40 Vattenpolo, herrar, gruppspel
20.45 Fotboll, damer, semifinal (Manchester)
21.00 Basket, herrar, grupp A: Spanien–Brasilien
21.00 Volleyboll, herrar, grupp B: USA–Tunisien
21.15 Friidrott, damer, 400 m häck, semifinal
21.30 Boxning, herrar, 60 kg, kvartsfinal
21.45 Friidrott, herrar, 400 m häck, final
22.05 Friidrott, damer, 3 000 m hinder, final
22.15 Handboll, herrar, grupp A: Frankrike–Sverige
22.15 Landhockey, damer, gruppspel: Argentina–Australien
22.30 Friidrott, herrar, 400 m, final
22.30 Boxning, herrar, 75 kg, kvartsfinal
23.00 Volleyboll, herrar, grupp B: Brasilien–Tyskland
23.00 Beachvolley, herrar, kvartsfinal
23.15 Basket, herrar, grupp B: Argentina–USA
23.30 Boxning, herrar, 91+ kg, kvartsfinal

Tisdag den 7 augusti

09.30 Landhockey, herrar, gruppspel: Sydkorea–Nederländerna
10.30 Kanot, herrar, K4, 1000 m, försöksheat
10.46 Kanot, herrar, C2, 1000 m, försöksheat
11.00 Friidrott, damer, spjut, kval
11.00 Ridsport, öppen klass, individuellt och lag, dressyr, final
11.00 Bancykel, herrar, keirin, första omg
11.00 Simhopp, herrar, 3 m, semifinal
11.00 Handboll, damer, kvartsfinal
11.07 Kanot, damer, K1, 500 m, försöksheat
11.10 Friidrott, herrar, 110 m häck, försöksheat
11.15 Bancykel, damer, omnium, förföljelselopp
11.28 Kanot, damer, K2, 500 m, försöksheat
11.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Australien–Pakistan
11.45 Friidrott, herrar, tresteg, kval
11.47 Kanot, herrar, K4, 1000 m, semifinal
11.55 Kanot, herrar, C2, 1000 m, semifinal
11.55 Friidrott, damer, 5 000 m, försöksheat
12.00 Bordtennis, damer, lagtävl, bronsmatch
12.15 Bancykel, herrar, keirin, återkval
12.16 Kanot, damer, K1, 500 m, semifinal
12.30 Kanot, damer, K2, 500 m, semifinal
12.30 Triathlon, herrar, final
12.50 Friidrott, damer, 200 m, försöksheat
13.00 Segling, herrar, 470, femte dagen
13.00 Segling, damer, 470, fjärde dagen
13.00 Segling, herrar, elliott, kvartsfinal
14.00 Segling, herrar, RS-X, medaljsegl
14.00 Volleyboll, damer, kvartsfinal
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, kval
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, första omg
14.30 Handboll, damer, kvartsfinal
14.45 Landhockey, herrar, gruppspel: Argentina–Sydafrika
15.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, kvartsfinal
15.00 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, kvartsfinal
15.00 Gymnastik, herrar, barr, final
15.00 Segling, herrar, RS-X, medaljsegl
15.00 Basket, damer, kvartsfinal
15.10 Vattenpolo, damer, match om plac 5-8
15.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, semifinal
15.30 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, semifinal
15.47 Gymnastik, damer, bom, final
16.00 Volleyboll, damer, kvartsfinal
16.30 Vattenpolo, damer, semifinal
16.37 Gymnastik, herrar, räck, final
16.00 Konstsim, damer, par, final
16.30 Bordtennis, damer, lagtävl, final
16.30 Tyngdlyftning, herrar, 105+ kg, grupp B
17.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Indien–Belgien
17.00 Bancykel, damer, sprint, semifinal
17.10 Bancykel, damer, omnium, scratch race
17.15 Basket, damer, kvartsfinal
17.23 Gymnastik, damer, fristående, final
17.35 Bancykel, herrar, keirin, andra omg
17.50 Bancykel, damer, omnium, tempolopp
18.00 Beachvolley, damer, semifinal
18.00 Fotboll, herrar, semifinal (Wembley)
18.00 Handboll, damer, kvartsfinal
18.25 Bancykel, damer, sprint, final
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, återkval
18.45 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, återkval
18.55 Bancykel, herrar, keirin, placeringslopp
18.55 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, bronsmatch
18.55 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, bronsmatch
19.00 Bancykel, herrar, keirin, final
19.00 Beachvolley, herrar, semifinal
19.20 Vattenpolo, damer, match om plac 5-8
19.25 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 66 kg, final
19.25 Brottning, herrar, grekisk-romersk stil, 96 kg, final
20.00 Friidrott, herrar, höjd, final
20.00 Simhopp, herrar, 3 m, final
20.00 Volleyboll, damer, kvartsfinal
20.00 Tyngdlyftning, herrar, 105+ kg, Grupp A
20.00 Landhockey, herrar, gruppspel: Spanien–Storbritannien
20.05 Friidrott, damer, längd, kval
20.15 Friidrott, damer, 100 m häck, semifinal
20.40 Vattenpolo, damer, semifinal
20.45 Friidrott, herrar, diskus, final
20.45 Fotboll, herrar, semifinal (Manchester)
20.55 Friidrott, herrar, 800 m, semifinal
21.00 Basket, damer, kvartsfinal
21.25 Friidrott, damer, 200 m, semifinal
21.30 Boxning, herrar, 52 kg, kvartsfinal
21.30 Handboll, damer, kvartsfinal
22.00 Volleyboll, damer, kvartsfinal
22.00 Friidrott, herrar, 1 500 m, final
22.15 Landhockey, herrar, gruppspel: Tyskland–Nya Zeeland
22.00 Beachvolley, damer, semifinal
22.15 Friidrott, damer, 100 m häck, final
22.30 Boxning, herrar, 69 kg, kvartsfinal
23.15 Basket, damer, kvartsfinal
00.00 Beachvolley, herrar, semifinal

Onsdag den 8 augusti

09.30 Landhockey, damer, match om nionde plats
10.00 Taekwondo, damer, 49 kg, första omg
10.15 Taekwondo, herrar, 58 kg, första omg
10.30 Kanot, herrar, K1, 1 000 m, final
10.48 Kanot, herrar, C1, 1 000 m, final
11.00 Friidrott, herrar, stav, kval
11.00 Friidrott, damer, slägga, kval
11.10 Friidrott, herrar, tiokamp, 100 m
11.16 Kanot, herrar, K2, 1 000 m, final
11.44 Kanot, damer, K4, 500 m, final
11.45 Friidrott, herrar, 5 000 m, försöksheat
12.00 Handboll, herrar, kvartsfinal
12.00 Bordtennis, herrar, lagtävl, bronsmatch
12.10 Friidrott, herrar, tiokamp, längd
12.30 Landhockey, damer, match om sjunde plats
12.35 Friidrott, damer, 800 m, försöksheat
13.00 Ridsport, öppen klass, hoppning, final, första omg
13.00 Segling, damer, 470, femte dagen
13.00 Segling, damer, elliott, kvartsfinal
13.50 Friidrott, herrar, tiokamp, kula
14.00 Segling, herrar, 49er, medaljsegl
14.00 Brottning, damer, fristil, 48 kg, kval
14.00 Brottning, damer, fristil, 63 kg, kval
14.25 Brottning, damer, fristil, 48 kg, första omg
14.25 Brottning, damer, fristil, 63 kg, första omg
14.30 Boxning, damer, 51 kg, semifinal
14.30 Boxning, damer, 60 kg, semifinal
14.30 Boxning, damer, 75 kg, semifinal
15.00 Basket, herrar, kvartsfinal
15.00 Volleyboll, herrar, kvartsfinal
15.25 Brottning, damer, fristil, 48 kg, kvartsfinal
15.25 Brottning, damer, fristil, 63 kg, kvartsfinal
15.30 Handboll, herrar, kvartsfinal
15.30 Vattenpolo, herrar, kvartsfinal
15.55 Ridsport, öppen klass, hoppning, final, andra omg
16.00 Brottning, damer, fristil, 48 kg, semifinal
16.00 Brottning, damer, fristil, 63 kg, semifinal
16.00 Cykel, herrar, BMX, kval
16.00 Cykel, damer, BMX, kval
16.00 Taekwondo, damer, 49 kg, kvartsfinal
16.15 Taekwondo, herrar, 58 kg, kvartsfinal
16.30 Bordtennis, herrar, lagtävl, final
16.30 Landhockey, damer, semifinal
16.50 Vattenpolo, herrar, kvartsfinal
17.00 Volleyboll, herrar, kvartsfinal
17.15 Basket, herrar, kvartsfinal
18.00 Taekwondo, damer, 49 kg, semifinal
18.15 Taekwondo, herrar, 58 kg, semifinal
18.25 Brottning, damer, fristil, 48 kg, återkval
18.25 Brottning, damer, fristil, 63 kg, återkval
18.45 Brottning, damer, fristil, 48 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, damer, fristil, 63 kg, bronsmatch
19.00 Friidrott, herrar, tiokamp, längd
19.00 Handboll, herrar, kvartsfinal
19.15 Brottning, damer, fristil, 48 kg, final
19.15 Brottning, damer, fristil, 63 kg, final
19.40 Vattenpolo, herrar, kvartsfinal
20.00 Beachvolley, damer, bronsmatch
20.00 Simhopp, damer, höga hopp, kval
20.05 Friidrott, herrar, spjut, kval
20.15 Friidrott, herrar, 110 m häck, semifinal
20.30 Volleyboll, herrar, kvartsfinal
20.45 Friidrott, damer, 1 500 m, semifinal
20.45 Taekwondo, herrar, 58 kg, återkval
20.45 Taekwondo, damer, 49 kg, återkval
21.00 Vattenpolo, herrar, kvartsfinal
21.00 Basket, herrar, kvartsfinal
21.00 Taekwondo, damer, 49 kg, bronsmatch
21.00 Landhockey, damer, semifinal
21.05 Friidrott, damer, längd, final
21.10 Friidrott, herrar, 200 m, semifinal
21.15 Taekwondo, herrar, 58 kg, bronsmatch
21.30 Boxning, herrar, 49 kg, kvartsfinal
21.30 Boxning, herrar, 64 kg, kvartsfinal
21.30 Boxning, herrar, 81 kg, kvartsfinal
21.45 Friidrott, damer, 400 m häck, final
22.00 Friidrott, damer, 200 m, final
22.00 Beachvolley, damer, Final
22.15 Friidrott, herrar, 110 m häck, final
22.30 Friidrott, herrar, tiokamp, 400 m
22.30 Volleyboll, herrar, kvartsfinal
22.30 Handboll, herrar, kvartsfinal
23.15 Taekwondo, damer, 49 kg, final
23.15 Basket, herrar, kvartsfinal
23.30 Taekwondo, herrar, 58 kg, final

Torsdag den 9 augusti

09.30 Landhockey, herrar, match om nionde plats
10.00 Friidrott, herrar, tiokamp, 110 m häck
10.00 Taekwondo, damer, 57 kg, första omg
10.15 Taekwondo, herrar, 68 kg, första omg
10.30 Friidrott, damer, höjd, kval
10.30 Kanot, herrar, C2, 1 000 m, final
10.48 Kanot, herrar, K4, 1 000 m, final
10.55 Friidrott, herrar, tiokamp, diskus
11.00 Simhopp, damer, höga hopp, semifinal
11.08 Kanot, damer, K1, 500 m, final
11.35 Kanot, damer, K2, 500 m, final
12.30 Landhockey, herrar, match om sjunde plats
12.35 Friidrott, herrar, 4x400 m, försöksheat
13.00 Rytmgymnastik, damer, individuellt, kval, första rotationen
13.00 Segling, damer, elliott, utslagssegl
13.00 Simning, damer, öppet vatten, 10 km
13.30 Ridsport, dressyr, GP, final
13.55 Friidrott, herrar, tiokamp, Stav
14.00 Segling, herrar, 470, medaljsegl
14.00 Fotboll, damer, bronsmatch (Coventry)
14.00 Brottning, damer, fristil, 55 kg, kval
14.00 Brottning, damer, fristil, 72 kg, kval
14.18 Rytmgymnastik, damer, individuellt, kval, andra rotationen
14.25 Brottning, damer, fristil, 72 kg, första omg
14.25 Brottning, damer, fristil, 55 kg, första omg
15.25 Brottning, damer, fristil, 55 kg, kvartsfinal
15.25 Brottning, damer, fristil, 72 kg, kvartsfinal
15.30 Vattenpolo, damer, match om sjunde plats
15.50 Rytmgymnastik, damer, lagtävl, kval, första rotationen
16.50 Vattenpolo, damer, match om femte plats
16.00 Cykel, herrar, BMX, kvartsfinal
16.00 Konstsim, damer, lag, tekniska rutinen
16.00 Volleyboll, damer, semifinal
16.00 Taekwondo, damer, 57 kg, kvartsfinal
16.15 Taekwondo, herrar, 68 kg, kvartsfinal
16.30 Landhockey, herrar, semifinal
17.30 Boxning, damer, 51 kg, final
17.45 Boxning, damer, 60 kg, final
18.00 Taekwondo, damer, 57 kg, semifinal
18.00 Basket, damer, semifinal
18.00 Handboll, damer, semifinal
18.15 Boxning, damer, 75 kg, final
18.15 Brottning, damer, fristil, 55 kg, återkval
18.15 Brottning, damer, fristil, 72 kg, återkval
18.15 Taekwondo, herrar, 68 kg, semifinal
18.45 Brottning, damer, fristil, 72 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, damer, fristil, 55 kg, bronsmatch
19.15 Brottning, damer, fristil, 55 kg, final
19.15 Brottning, damer, fristil, 72 kg, final
19.30 Friidrott, herrar, tiokamp, spjut
19.40 Vattenpolo, damer, bronsmatch
20.00 Beachvolley, herrar, bronsmatch
20.00 Simhopp, damer, höga hopp, final
20.20 Friidrott, herrar, tresteg, final
20.30 Friidrott, damer, 800 m, semifinal
20.30 Volleyboll, damer, semifinal
20.30 Taekwondo, damer, 57 kg, återkval
20.30 Taekwondo, herrar, 68 kg, återkval
20.45 Fotboll, damer, final (Wembley)
21.00 Friidrott, herrar, 800 m, final
21.00 Vattenpolo, damer, final
21.00 Landhockey, herrar, semifinal
21.00 Taekwondo, damer, 57 kg, bronsmatch
21.15 Taekwondo, herrar, 68 kg, bronsmatch
21.20 Friidrott, herrar, 4x100 m, försöksheat
21.30 Handboll, damer, semifinal
21.55 Friidrott, herrar, 200 m, final
22.00 Friidrott, damer, spjut, final
22.00 Basket, damer, semifinal
22.00 Beachvolley, herrar, final
22.20 Friidrott, herrar, tiokamp, 1500 m
23.15 Taekwondo, damer, 57 kg, final
23.30 Taekwondo, herrar, 68 kg, final

Fredag den 10 augusti

09.30 Landhockey, damer, match om elfte plats
10.00 Taekwondo, damer, 67 kg, första omg
10.15 Taekwondo, herrar, 80 kg, första omg
10.30 Kanot, herrar, K1, 200 m, försöksheat
10.51 Kanot, herrar, C1, 200 m, försöksheat
11.12 Kanot, damer, K1, 200 m, försöksheat
11.33 Kanot, herrar, K2, 200 m, försöksheat
12.02 Kanot, herrar, K1, 200 m, semifinal
12.16 Kanot, herrar, C1, 200 m, semifinal
12.30 Kanot, damer, K1, 200 m, försöksheat
12.30 Landhockey, damer, match om femte plats
12.44 Kanot, herrar, K2, 200 m, semifinal
13.00 Rytmgymnastik, damer, individuellt, kval, tredje rotationen
13.00 Simning, herrar, öppet vatten, 10 km
13.00 Segling, damer, elliott, semifinal
14.00 Segling, damer, 470, medaljsegl
14.00 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, fristil, 74 kg, kval
14.18 Rytmgymnastik, damer, individuellt, kval, fjärde rotationen
14.30 Boxning, herrar, 49 kg, semifinal
14.30 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, fristil, 74 kg, första omg
15.00 Boxning, herrar, 56 kg, semifinal
15.20 Vattenpolo, herrar, match om plac 5-8
15.30 Boxning, herrar, 64 kg, semifinal
15.30 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, kvartsfinal
15.30 Brottning, herrar, fristil, 74 kg, kvartsfinal
15.50 Rytmgymnastik, damer, trupp, mångkamp, andra rotationen
16.00 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, semifinal
16.00 Brottning herrar, fristil, 74 kg, semifinal
16.00 Boxning, herrar, 75 kg, semifinal
16.00 Cykel, damer, BMX, semifinal
16.00 Konstsim, damer, lagtävl, fria rutinen
16.00 Volleyboll, herrar, semifinal
16.00 Taekwondo, damer, 67 kg, kvartsfinal
16.08 Cykel, herrar, BMX, semifinal
16.15 Taekwondo, herrar, 80 kg, kvartsfinal
16.30 Boxning, herrar, 91 kg, semifinal
16.30 Landhockey, damer, bronsmatch
16.40 Vattenpolo, herrar, semifinal
17.30 Cykel, damer, BMX, final
17.40 Cykel, herrar, BMX, final
18.00 Taekwondo, damer, 67 kg, semifinal
18.00 Basket, herrar, semifinal
18.00 Handboll, herrar, semifinal
18.15 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, återkval
18.15 Brottning, herrar, fristil, 74 kg, återkval
18.15 Taekwondo, herrar, 80 kg, semifinal
18.45 Brottning, herrar, fristil, 74 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, bronsmatch
19.25 Brottning, herrar, fristil, 55 kg, final
19.25 Brottning, herrar, fristil, 74 kg, final
19.30 Vattenpolo, herrar, match om åttonde plats
20.00 Friidrott, herrar, stav, final
20.00 Simhopp, herrar, höga hopp, kval
20.10 Friidrott, damer, 4x400 m, försöksheat
20.30 Taekwondo, herrar, 80 kg, återkval
20.30 Taekwondo, damer, 67 kg, återkval
20.30 Volleyboll, herrar, semifinal
20.35 Friidrott, damer, slägga, final
20.45 Friidrott, herrar, 4x100 m, försöksheat
20.45 Fotboll, herrar, bronsmatch (Cardiff)
20.50 Vattenpolo, herrar, semifinal
21.00 Landhockey, damer, final
21.00 Taekwondo, damer, 67 kg, bronsmatch
21.05 Friidrott, damer, 5 000 m, final
21.15 Taekwondo, herrar, 80 kg, bronsmatch
21.30 Boxning, herrar, 52 kg, semifinal
21.30 Handboll, herrar, semifinal
21.40 Friidrott, damer, 4x100 m, final
21.55 Friidrott, damer, 1 500 m, final
22.00 Boxning, herrar, 60 kg, semifinal
22.00 Basket, herrar, semifinal
22.20 Friidrott, herrar, 4x400 m, final
22.30 Boxning, herrar, 69 kg, semifinal
23.00 Boxning, herrar, 81 kg, semifinal
23.15 Taekwondo, damer, 67 kg, final
23.30 Taekwondo, herrar, 80 kg, final
23.30 Boxning, herrar, 91+ kg, semifinal

Lördag den 11 augusti

09.30 Landhockey, herrar, match om elfte plats
09.45 Modfemk, herrar, fäktning
10.00 Friidrott, herrar, gång, 50 km
10.00 Taekwondo, damer, 76+ kg, första omg
10.15 Taekwondo, herrar, 80+ kg, första omg
10.30 Kanot, herrar, K1, 200 m, final
10.47 Kanot, herrar, C1, 200 m, final
11.00 Simhopp, herrar, höga hopp, semifinal
11.14 Kanot, Damer, K1, 200 m, final
11.41 Kanot, herrar, K2, 200 m, final
12.30 Volleyboll, damer, bonsmatch
12.30 Landhockey, herrar, match om femte plats
13.00 Segling, damer, elliott, final
13.30 Mountainbike, damer, crosscountry, final
14.00 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, kval
14.00 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, kval
14.20 Modfemk, herrar, simning
14.30 Rytmgymnastik, damer, individuellt, mångkamp, final, första rotationen
14.30 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, första omg
14.30 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, första omg
15.03 Rytmgymnastik, damer, individuellt, mångkamp, final, andra rotationen
15.30 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, kvartsfinal
15.30 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, kvartsfinal
15.30 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, kvartsfinal
15.37 Rytmgymnastik, damer, individuellt, mångkamp, final, tredje rotationen
16.00 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, semifinal
16.00 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, semifinal
16.00 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, semifinal
16.00 Fotboll, herrar, final (Wembley)
16.00 Taekwondo, damer, 67+ kg, kvartsfinal
16.10 Rytmgymnastik, damer, individuellt, mångkamp, final, fjärde rotationen
16.15 Taekwondo, herrar, 80+ kg, kvartsfinal
16.20 Modfemk, herrar, ridning
16.30 Landhockey, herrar, bronsmatch
18.00 Taekwondo, damer, 67+ kg, semifinal
18.00 Friidrott, damer, gång, 20 km
18.00 Basket, damer, bronsmatch
18.00 Handboll, damer, bronsmatch
18.15 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, återkval
18.15 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, återkval
18.15 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, återkval
18.15 Taekwondo, herrar, 80+ kg, semifinal
18.45 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, bronsmatch
18.45 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, bronsmatch
19.25 Brottning, herrar, fristil, 60 kg, final
19.25 Brottning, herrar, fristil, 84 kg, final
19.25 Brottning, herrar, fristil, 120 kg, final
19.30 Volleyboll, damer, final
19.45 Modfemk, herrar, jaktstart, skytte och löpning
20.00 Friidrott, damer, höjd, final
20.20 Friidrott, herrar, spjut, final
20.30 Friidrott, herrar, 5 000 m, final
20.45 Taekwondo, herrar, 80+ kg, återkval
20.45 Taekwondo, damer, 67+ kg, återkval
21.00 Friidrott, damer, 800 m, final
21.00 Taekwondo, damer, 67+ kg, bronsmatch
21.00 Landhockey, herrar, final
21.15 Taekwondo, herrar, 80+ kg, bronsmatch
21.25 Friidrott, damer, 4x400 m, final
21.30 Boxning, herrar, 49 kg, final
21.30 Simhopp, herrar, höga hopp, final
21.30 Handboll, damer, final
21.45 Boxning, herrar, 56 kg, final
22.00 Friidrott, herrar, 4x100 m, final
22.00 Basket, damer, final
22.15 Boxning, herrar, 64 kg, final
22.45 Boxning, herrar, 75 kg, final
23.00 Taekwondo, damer, 67+ kg, final
23.15 Boxning, herrar, 91 kg, final
23.30 Taekwondo, herrar, 80+ kg, final

Söndag den 12 augusti

09.00 Modfemk, damer, fäktning
09.30 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, kval
09.30 Brottning, herrar, fristil, 96 kg, kval
10.00 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, första omg
10.00 Brottning, herrar, fristil, 96 kg, första omg
10.30 Volleyboll, herrar, bronsmatch
11.00 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, kvartsfinal
11.00 Brottning, herrar, fristil, 96 kg, kvartsfinal
11.20 Vattenpolo, herrar, match om sjunde plats
11.30 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, semifinal
11.30 Brottning, herrar, fristil, 96 kg, semifinal
12.00 Friidrott, herrar, maraton
12.00 Basket, herrar, bronsmatch
12.00 Handboll, herrar, bronsmatch
12.40 Vattenpolo, herrar, match om femte plats
13.35 Modfemk, damer, simning
13.45 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, återkval
13.45 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, bronsmatch
13.45 Brottning, herrar, fristil, 66 kg, final
13.45 Brottning, herrar, fristil, 96 kg, återkval
13.45 Brottning, herrar, fristil, 96 kg, bronsmatch
13.45 Brottning, herrar, fristil 96 kg, final
14.00 Volleyboll, herrar, final
14.30 Boxning, herrar, 52 kg, final
14.30 Rytmgymnastik, damer, lagtävl, mångkamp, final, första rotationen
14.30 Mountainbike, herrar, crosscountry, final
14.45 Boxning, herrar, 60 kg, final
15.00 Modfemk, damer, ridning
15.15 Boxning, herrar, 69 kg, final
15.17 Rytmgymnastik, damer, lagtävl, mångkamp, final, andra rotationen
15.30 Vattenpolo, herrar, bronsmatch
15.45 Boxning, herrar, 81 kg, final
16.00 Basket, herrar, final
16.00 Handboll, herrar, final
16.15 Boxning, herrar, 91+ kg, final
16.50 Vattenpolo, herrar, final
19.00 Modfemk, damer, jaktstart, skytte och löpning
22.00 Avslutning