Hoppa till innehållet Ge oss feedback gällande tillgänglighet

En utskrift från Dagens Nyheter, 2023-09-23 02:25

Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/asikt/domarnas-beslut-galler-och-dif-vann-guld/

INSÄNDARE

Insändare. ”Domarnas beslut gäller och DIF vann guldet”

Djurgårdssupportrar utanför den gamla hemmaarenan Stockholms stadion där det allsvenska fotbollsguldet på herrsidan firades i söndags.
Foto: Pär Bäckström

SVAR PÅ INSÄNDARE. Fram till att videobedömning eventuellt införs i herrarnas fotbollsallsvenska tas alla beslut av domarna på planen. Den stolthet vi djurgårdssupportrar känner över guldet är enorm, oavsett vad som hände i matchen mot IFK Göteborg, skriver Anders Lagerman.

DIGITAL PRENUMERATION

Passa på!

Läs gratis till lucia.

Alla artiklar gratis fram till 13 december, sen för halva priset i ett helt år (endast 75 kr/mån). Därefter ord. pris 149 kr/mån. Ingen bindningstid. Säg upp enkelt online.

  • DN.Prio

    Dagligt nyhetsbrev med handplockad läsning

  • DN.se

    Obegränsad tillgång till alla artiklar på DN.se

  • e-DN

    Tidningen i digital version (Ingår första 30 dagarna)

Genom att klicka på "Godkänn köp" godkänner jag prenumerationsvillkoren och bekräftar att jag tagit del av Bonnier News personuppgiftspolicy. Dagens Nyheter är en del av Bonnier News AB, som ansvarar för kundrelationen samt för behandlingen av dina personuppgifter. Erbjudandet gäller endast nya prenumeranter.