Hoppa till innehållet Ge oss feedback gällande tillgänglighet

En utskrift från Dagens Nyheter, 2023-10-04 07:56

Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/ekonomi/tysk-tidning-for-hundhatare/

EKONOMI

Tysk tidning för hundhatare

Äcklas du av mopsar? Tycker att pudeln är en typisk accessoar för prostituerade? Nu finns det en tidning för dig som ser hunden som allt annat än människans bästa vän. Den tyska tidningen Kot und Köter, ungefär Bajs och byrackor, presenterades i Hamburg på fredagen, skriver tyska medier.

DIGITAL PRENUMERATION

Läs gratis till nyårsafton!

Alla artiklar gratis fram till 31 december, sen för halva priset i ett helt år (endast 75 kr/mån). Därefter ord. pris 149 kr/mån. Ingen bindningstid. Säg upp enkelt online.

  • DN.Prio

    Dagligt nyhetsbrev med handplockad läsning

  • DN.se

    Obegränsad tillgång till alla artiklar på DN.se

  • e-DN

    Tidningen i digital version (Ingår första 30 dagarna)

Genom att klicka på "Godkänn köp" godkänner jag prenumerationsvillkoren och bekräftar att jag tagit del av Bonnier News personuppgiftspolicy. Dagens Nyheter är en del av Bonnier News AB, som ansvarar för kundrelationen samt för behandlingen av dina personuppgifter. Erbjudandet gäller endast nya prenumeranter.