Hoppa till innehållet Ge oss feedback gällande tillgänglighet

En utskrift från Dagens Nyheter, 2023-10-02 07:31

Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/kultur-noje/jan-eklund-kulturkriget-brot-aldrig-ut-i-expressens-studio/

KULTUR

Jan Eklund: Kulturkriget bröt aldrig ut i Expressens studio

Bild 1 av 2
Bild 2 av 2

Expressen satsar på debatt-tv. I 13 program ska kända kulturpersonligheter diskutera brännande samtidsfrågor på torsdagar. Premiären handlade om konservatismens återkomst. Det var sobert – och brände aldrig till på allvar.

DIGITAL PRENUMERATION

Läs för endast 25 kr/mån.

Du får alla artiklar för endast 25 kr/mån i ett helt år, därefter ordinarie pris 149 kr/mån. Du får e-DN de första 30 dagarna. Ingen bindningstid. Säg upp enkelt online.

  • DN.Prio

    Dagligt nyhetsbrev med handplockad läsning

  • DN.se

    Obegränsad tillgång till alla artiklar på DN.se

  • e-DN

    Tidningen i digital version (Ingår första 30 dagarna)

Genom att klicka på "Godkänn köp" godkänner jag prenumerationsvillkoren och bekräftar att jag tagit del av Bonnier News personuppgiftspolicy. Dagens Nyheter är en del av Bonnier News AB, som ansvarar för kundrelationen samt för behandlingen av dina personuppgifter. Erbjudandet gäller endast nya prenumeranter.