Hoppa till innehållet Ge oss feedback gällande tillgänglighet

En utskrift från Dagens Nyheter, 2023-04-01 21:44

Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/sport/fotbolls-em/tv-tider-i-fotbolls-em/

SPORT

Tv-tider i fotbolls-EM

Mästerskapet inleds den 10 juni på Stade de France i Paris med matchen Frankrike–Rumänien. Även finalen den 10 juli spelas på arenan.
Foto: Christophe Ena/AP/TT

Sveriges första två gruppspelsmatcher, mot Irland den 13 juni och mot Italien den 17 juni, sänds i SVT.

Den avslutande gruppspelsmatchen mot Belgien den 22 juni sänds i TV4.

DIGITAL PRENUMERATION

Passa på!

Läs gratis fram till midsommarafton.

Alla artiklar gratis fram till 23 juni, sen för halva priset i ett helt år (endast 69 kr/mån). Därefter ord. pris 149 kr/mån. Ingen bindningstid. Säg upp enkelt online.

Genom att klicka på "Godkänn köp" godkänner jag prenumerationsvillkoren och bekräftar att jag tagit del av Bonnier News personuppgiftspolicy. Dagens Nyheter är en del av Bonnier News AB, som ansvarar för kundrelationen samt för behandlingen av dina personuppgifter. Erbjudandet gäller endast nya prenumeranter.