Världstrean Henrik Stenson gick runt den andra dagen av Players – den PGA-tourtävling som kallas för den ”femte” golfmajorn – på 70 slag och ligger därmed tre slag under par inför fortsättningen. Det är dock nio slag från ledningen.
DIGITAL PRENUMERATION
Läs DN gratis hela sommaren!
Alla artiklar gratis fram till 31 augusti, sen för halva priset i ett helt år (endast 69 kr/mån). Efter kampanjperioden gäller ord. pris 149 kr/mån. Ingen bindningstid. Säg upp enkelt online.
Genom att klicka på "Godkänn köp" godkänner jag prenumerationsvillkoren och bekräftar att jag tagit del av Bonnier News personuppgiftspolicy. Dagens Nyheter är en del av Bonnier News AB, som ansvarar för kundrelationen samt för behandlingen av dina personuppgifter. Erbjudandet gäller endast nya prenumeranter.