Hoppa till innehållet Ge oss feedback gällande tillgänglighet

En utskrift från Dagens Nyheter, 2023-09-25 19:07

Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/sthlm/icona-pop-festivaler-ar-det-basta-vi-vet/

STHLM

Icona Pop: ”Festivaler är det bästa vi vet”

Icona Pop tar med DN till sina tre av sina favoritställen i Stockholm: Fryshuset, Tegnérlunden och Mosebacke.
Foto: Nils Jorgensen/REX/Shutterstock

De är musiker, bästisar och tvillingtroll. På lördag spelar popduon Icona Pop på Summerburst på Gärdet. Följ med på en nostalgisk Stockholmspromenad till tre platser som präglat deras vänskap.

DIGITAL PRENUMERATION

Passa på!

Läs gratis till lucia.

Alla artiklar gratis fram till 13 december, sen för halva priset i ett helt år (endast 75 kr/mån). Därefter ord. pris 149 kr/mån. Ingen bindningstid. Säg upp enkelt online.

  • DN.Prio

    Dagligt nyhetsbrev med handplockad läsning

  • DN.se

    Obegränsad tillgång till alla artiklar på DN.se

  • e-DN

    Tidningen i digital version (Ingår första 30 dagarna)

Genom att klicka på "Godkänn köp" godkänner jag prenumerationsvillkoren och bekräftar att jag tagit del av Bonnier News personuppgiftspolicy. Dagens Nyheter är en del av Bonnier News AB, som ansvarar för kundrelationen samt för behandlingen av dina personuppgifter. Erbjudandet gäller endast nya prenumeranter.